Trwa ładowanie...

Ludzie Szydło wracają do Kancelarii Premiera. Pomagali przy akcji "Sprawiedliwe Sądy"

Do KPRM wracają Anna Plakwicz i Piotr Matczuk - informuje portal wPolityce.pl. Będą kierować departamentami odpowiedzialnymi za komunikację i informację. Taka struktura obowiązywała, gdy Beaty Szydło stała na czele rządu.

Ludzie Szydło wracają do Kancelarii Premiera. Pomagali przy akcji "Sprawiedliwe Sądy"Źródło: PAP, fot: Paweł Supernak
dco84gx
dco84gx

Anna Plakwicz i Piotr Matczuk pożegnali się ze stanowiskami w KPRM w maju 2017 roku. Założyli firmę "Solvere", która m. in. pomagała Polskiej Fundacji Narodowej przy akcji "Sprawiedliwe sądy".

Przypomnijmy: Kampania Polskiej Fundacji Narodowej - finansowanej przez spółki Skarbu Państwa - ruszyła na początku września. Od poczatku budziła spore kontrowersje. PO złożyła wniosek do CBA o zbadanie kampanii billboardowej, a Nowoczesna skierowała pismo do PKW o kontrolę i sprawdzenie, czy nie doszło do złamania ustawy o partiach politycznych. 18 września przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński stwierdził, że komisja nie może zweryfikować, czy kampania billboardowa "Sprawiedliwe sądy" jest zgodna z kodeksem wyborczym, ponieważ PKW nie ma takich narzędzi.

Analiza Centralnego Biura Antykorupcyjnego potwierdziła, że Matczuk i Plakwicz złamali ustawę antykorupcyjną. Jak informowała w styczniu "Rzeczpospolita" stworzyli spółkę, formalnie wciąż pracując w Kancelarii Premiera. Dziennik ustalił, że właściciele "Solvere" posiadali zgodę przełożonego na pracę dodatkową, w okresie wypowiedzenia. Sprawa trafiła do prokuratury, która podjęła czynności sprawdzające.

- Plakwicz i Matczuk nie są już właścicielami założonej przez siebie firmy, która zresztą jest w likwidacji. Teraz wracają, bo po odejściu dotychczasowej szefowej CIR Sylwii Matusiak trzeba ułożyć strukturę na nowo - mówi informator portalu wPolityce.pl.

Zobacz także: Rafał Trzaskowski: "Radziłbym politykom PiS przestać łamać praworządność"

Źródło: wPolityce.pl/"Rzeczpospolita"

dco84gx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dco84gx
Więcej tematów