Trwa ładowanie...
dj555xa

Lisicki i Żakowski o sporze na linii prezydent-premier. Polityczne podsumowanie tygodnia

W studiu #dziendobrylatoWP nasi eksperci Paweł Lisicki i Jacek Żakowski dyskutowali m.in. o prawdopodobnym sporze między Beatą Szydło i Andrzejem Dudą. Rozmawiali też o nowej kampanii billboardowej rządu oraz o tym, czy spór o sądownictwo będzie rozgrzewał społeczeństwo tej jesieni. Obejrzyj nasze video.

Share
dj555xa

Prezydencki rzecznik Krzysztof Łapiński powiedział w Krynicy, że partnerem do konsultacji dla prezydenta jest na pierwszym miejscu Jarosław Kaczyński. Według Pawła Lisickiego nie ma w tym stwierdzeniu nic odkrywczego i nie sądzi, by w wyniku takiej wypowiedzi miało dojść do sporu Duda-Szydło. Jacek Żakowski stwierdził z kolei, że taka wypowiedź "może być terapeutyczna", bo pozoli PiS pożegnać się z podejrzeniami, że prezydent i premier spiskują przeciwko prezesowi Kaczyńskiemu.

Publicyści dyskutowali też o kampanii billboardowej stworzonej dla rządu przez Polską Fundację Narodową, w której promowana jest dyskusja dot. ustaw o sądownictwie. Według obu naszych ekspertów jest to temat, który będzie ważny tej jesieni. Według Jacka Żakowskiego może to być próba wywarcia presji na prezydencie ws. przygotowywanych przez niego ustaw. - Gdyby rzeczywiście tak było to ci, którzy przygotowali kampanię wykazaliby się brakiem wyobraźni - mówił Paweł Lisicki, któy nie sądzi by wywarcie presji przy użyciu billboardów było realnie możliwe.

dj555xa

Podziel się opinią

Share
dj555xa
dj555xa
Więcej tematów