Trwa ładowanie...
dn8swcq

Ligia Krajewska przed sądem. Jest decyzja ws. byłej posłanki PO

Ligia Krajewska uniewinniona. Taką decyzję ws. byłej posłanki Platformy Obywatelskiej podjął Sąd Okręgowy dla Warszawy Pragi. Wyrok nie jest prawomocny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Była posłanka PO Ligia Krajewska
Była posłanka PO Ligia Krajewska (Forum)
dn8swcq

Wszystko zaczęło się od tego, że w czerwcu 2018 roku Ligia Krajewska usłyszała zarzuty dotyczące niegospodarności i przywłaszczenia ponad 250 tysięcy złotych należących do fundacji Szkoły Społecznej. Zarzucano jej m.in., że płaciła kartą kredytową fundacji w drogeriach, sklepach monopolowych i zoologicznych.

Ligia Krajewska broniła się, że przedstawione zarzuty to polityczny atak i zemsta byłych członków fundacji. Tłumaczyła, że wszystkie wydatki konsultowała z innymi. W 2018 roku Krajewska zrezygnowała z członkostwa w PO.

Teraz była posłanka została oczyszczona z zarzutów. Wyrok nie jest prawomocny. Prokuratura Okręgowa dla Warszawy Pragi jeszcze nie zdecydowała, czy odwoła się w tej sprawie. Wszystko wskazuje na to, że śledczy będą domagać się pisemnego uzasadnienia decyzji sądu. Dopiero wtedy podejmą decyzję w sprawie ewentualnego odwołania.

dn8swcq

Zobacz też: Kalisz bezwzględny dla Hołowni: nie ma żadnych szans

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF FM

dn8swcq

Podziel się opinią

Share

dn8swcq

dn8swcq
Więcej tematów