Trwa ładowanie...
d4eikfw

Legnica: wyborcze fałszerstwo

Prokuratura Rejonowa w Legnicy wszczęła w środę śledztwo w sprawie fałszerstwa, którego według Okręgowej Komisji Wyborczej w Legnicy dopuścił się Komitet Wyborczy Polskiej Wspólnoty Narodowej przedstawiając listy z podpisami wyborców.

Share
d4eikfw

_ Na listach Komitetu Wyborczego Polskiej Wspólnoty Narodowej widnieją nazwiska osób, które wcale się pod nimi nie podpisały_ - poinformował Leonard Michalak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Przy weryfikacji list okazało się, że 6 osób, których dane pojawiają się tam, złożyło u nas oświadczenia, że nie popierały tego komitetu - wyjaśniła Ewa Pietruszewska, sekretarz Okręgowej Komisji Wyborczej w Legnicy.

Komitet nie został zarejestrowany, ponieważ już wstępna weryfikacja wykazała, że przy wymaganych 5 tys. głosów poparcia, złożone przez ten komitet 5120 głosów nie wystarczy. Zdaniem Pietruszewskiej, pojawiły się tam bowiem typowe błędy, takie jak np: nie uzupełnione miejsca zamieszkania, podpisy wyborców z innego okręgu czy brakujące numery PESEL.(miz)

d4eikfw

Podziel się opinią

Share
d4eikfw
d4eikfw
Więcej tematów