Trwa ładowanie...

Lasy Państwowe alarmują. Zagrożenie pożarowe w całej Polsce

Jak wynika z raportu przygotowanego przez Instytut Badawczy Leśnictwa, na większości obszaru Polski występuje zagrożenie pożarowe. Niebezpieczeństwo jest spowodowane wysokimi temperaturami i intensywnym działaniem słońca w ostatnich dniach.
Share
Wysokie temperatury sprawiły, że w polskich lasach pojawiło się zagrożenie pożarowe
Wysokie temperatury sprawiły, że w polskich lasach pojawiło się zagrożenie pożaroweŹródło: freeimages.com, Fot: Irum Shahid
d397srh

Lasy Państwowe donoszą, że zagrożone pożarami są obszary wszystkich województw z wyjątkiem zachodniopomorskiego, pomorskiego, podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Tam poziom zagrożenia jest niski. Raport Instytutu Badawczego Leśnictwa nie obejmuje obszarów górskich.

Na pozostałych obszarach specjaliści określili poziom zagrożenia pożarowego jako średni. W żadnym z województw nie wprowadzono zakazu wstępu do lasów.

W ostatnich dniach w Europie wybuchły pożary, które pochłonęły tysiące hektarów drzew. W Grecji ogień pochłonął już 49 ofiar i spowodował obrażenia u ponad 200 osób. Wielkie pożary w Szwecji trwają natomiast już od połowy lipca. W walce z żywiołem Szwedów wspierają strażacy z całej UE, w tym Polacy.

d397srh

*Zobacz także: Pyton tygrysi terroryzuje mieszkańców Mazowsza. Kieruje się na wschód *

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d397srh

Podziel się opinią

Share
d397srh
d397srh
Więcej tematów