Trwa ładowanie...
d286hzk

Kwaśniewski oceni rząd "po owocach"

(AFP)
Prezydent Aleksander Kwaśniewski podczas poniedziałkowej wizyty w Międzybrodziu
Żywieckim na Podbeskidziu, powiedział, że z oceną rządu Leszka
Millera poczeka do zakończenia przez gabinet ważnych projektów.

d286hzk

Prezydent powiedział, że jeżeli rząd zakończy negocjacje z Unią Europejską z sukcesem i korzyścią dla Polski, to będzie zasługiwał na najwyższe oceny. Podobnie będzie, jeśli w przyszłym roku spełni się prognoza dotycząca trzyprocentowego wzrostu gospodarczego.

Natomiast to, że po drodze będzie ileś kontrowersji, tak zwanych wpadek, no to jest życie. Ja się tym nie zajmuję, bo jestem zbyt doświadczonym człowiekiem i politykiem, by się takimi drobiazgami przejmować. Jako prezydent oceniam rząd za realizację najważniejszych projektów, a ten najważniejszy w roku bieżącym, to jest zakończenie negocjacji z Unią Europejską - powiedział Kwaśniewski.

Prezydent, pytany przez dziennikarzy o ordynację do wyborów samorządowych, opowiedział się za taką, która będzie demokratyczna, będzie pozwalała zaangażować więcej wyborców, przekona ich, że mają wpływ na to co się dzieje w samorządach. Wreszcie za taką, która nie zdestabilizuje samorządów, bo przecież one po wyborach muszą jakoś działać - dodał. (and)

d286hzk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d286hzk
Więcej tematów