Trwa ładowanie...

Kukiz'15 wystawi wspólnego kandydata z PiS? Padła propozycja

Jak dowiedział się portal Niezalezna.pl, ruch Kukiz’15 zamierza wystawić w walce o fotel prezydenta Warszawy Marka Jakubiaka. Jednak nie wszyscy członkowie są z tego zadowoleni. Padła zatem alternatywna propozycja.

Share
Kukiz'15 wystawi wspólnego kandydata z PiS? Padła propozycja
Źródło: PAP
d4g3wrn

Część osób z Kukiz'15 nie popiera kandydatury posła Marka Jakubiaka na prezydenta Warszawy. Jak ustalił portal Niezalezna.pl, w kuluarowych rozmowach pojawia się m.in. nazwisko Patryka Jakiego. Ale z ust posła klubu Kukiz’15 pada jeszcze inny pomysł.

- Grzegorz Schetyna dokonuje polityki faktów dokonanych, czyli namaszcza pana Trzaskowskiego na jakby kandydata tej całej opozycji PO, PSL i Nowoczesnej - powiedział Adam Andruszkiewicz w TVP Info.

d4g3wrn

Chwilę potem stwierdził, że jeśli tak się stanie i opozycja dogada w kwestii wystawienia wspólnego kandydata na prezydenta Warszawy, to jest to duże zagrożenie.

Jak na nie zareagować? Zaproponował rozwiązanie

- Platforma, Nowoczesna i Polskie Stronnictwo Ludowe być może jednak się dogadają. Jeżeli tak będzie, to w mojej opinii jest duże zagrożenie, że niestety, pan Trzaskowski może wygrać, bo będzie miał duże wsparcie wszystkich ugrupowań. I być może wtedy będzie trzeba rozważyć, aby Kukiz’15 łącznie ze Zjednoczoną Prawicą również podjął współpracę, aby wystawić taką osobę, która wtedy wygra - mówił w programie "Woronicza 17” poseł Kukiz’15 Adam Andruszkiewicz.

Przypomnijmy zatem, że Zjednoczona Prawica to PiS, Solidarna Polska i Porozumienie Gowina.

Będzie ostra wojna o Warszawę

Okazuje się, że PO i Nowoczesna miały już gotowe porozumienie w sprawie wspólnego startu w wyborach samorządowych. Jak ustaliła Wirtualna Polska, ich kandydatem na prezydenta Warszawy miała być Kamila Gasiuk-Pihowicz. Paweł Rabiej był gotowy wycofać się ze startu. Nagle jednak Grzegorz Schetyna bez porozumienia z pozostałymi stronami ogłosił własnego kandydata. – Oszukał Nowoczesną i inne ugrupowania, które brały udział w rozmowach.

d4g3wrn

Podziel się opinią

Share
d4g3wrn
d4g3wrn
Więcej tematów