Trwa ładowanie...
d28t3ci

Kukiz'15 w międzynarodowej koalicji do europarlamentu

Paweł Kukiz spotka się w piątek z wicepremierem Włoch Luigim di Maio. Według "Faktu", lider Kukiz'15 oraz szef Ruchu Pięciu Gwiazd mają stworzyć wspólne listy do Parlamentu Europejskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Di Maio i Kukiz zapowiadają wspólny start w eurowyborach (Facebook.com)
d28t3ci

Wicepremier Włoch ma ogłosić porozumienie z koalicjantami podczas konferencji prasowej w Rzymie. Oprócz Kukiz'15 w skład nowego frontu mają wejść również inne ugrupowania. Di Maio ogłosił manifest, składający się z 10 punktów.

- Kwestie, które zostaną podniesione to m.in. wzmocnienie instrumentów demokracji bezpośredniej, przeciwstawienie się obecnym biurokratycznym elitom europejskim, ochrona małych i średnich przedsiębiorstw oraz rolników, a także kwestia niezależności państw członkowskich wobec Brukseli - powiedziała w rozmowie z "Faktem" osoba z bliskiego otoczenia Pawła Kukiza.

d28t3ci

Jak tłumaczył wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka, koalicja zamierza "zaproponować nową jakość w interesie obywateli w zakresie państw narodowych". Stwierdził również, że koalicja zamierza odejść od tradycyjnego podziału na lewicę i prawicę, określając go jako "przestarzały".

Paweł Kukiz spotkał się z Luigim di Maio już w styczniu tego roku. Jak twierdził lider Kukiz'15 rozmawiali wówczas o "podobieństwach i różnicach programowych oraz o wspólnych planach". W tym samym czasie z politykami PiS - Jarosławem Kaczyńskim oraz Joachimem Brudzińskim spotkał się drugi z wicepremierów Włoch - Matteo Salvini.

Źródło: "Fakt"

d28t3ci

Zobacz także: Bartłomiej Sienkiewicz komentuje wywiad z Jarosławem Kaczyńskim ws. taśm

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28t3ci

Podziel się opinią

Share

d28t3ci

d28t3ci
Więcej tematów