Trwa ładowanie...
ycipk-1n2pgx

Kto zastąpi Napieralskiego? W SLD już knują

Zaciszna kawiarnia, ale nie w zatłoczonym centrum, tylko na północy Warszawy. To tam spotkali się europoseł SLD Wojciech Olejniczak (37 l.) i poseł Ryszard Kalisz (54 l.). O czym rozmawiali schowani za parawanem? - Potrzebna jest zmiana lidera - nie kryje już Kalisz. - Widzę potrzebę zmian na lewicy, będę działał i nie zostawię partii - mówi Faktowi Olejniczak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kto zastąpi Napieralskiego? W SLD już knują
(newspix.pl)
ycipk-1n2pgx

Politycy nigdy nie kryli się ze swym „sceptycyzmem” w stosunku do Grzegorza Napieralskiego (37 l.). Olejniczak dlatego, że sam, po słabym wyniku w wyborach na prezydenta Warszawy, został przez Napieralskiego zrzucony ze stołka szefa partii. A Kalisz wciąż nie może darować obecnemu przewodniczącemu, że wykluczył go ze ścisłego kierownictwa partii.

Teraz Kalisz z Olejniczakiem stanęli ramię w ramię, by – jak mówią – ratować lewicę. I mają za sobą samego Aleksandra Kwaśniewskiego (57 l.) i byłego premiera Leszka Millera (65 l.). Kalisza na następcę Napieralskiego namaściła także była pierwsza dama, Jolanta Kwaśniewska (56 l.).

Który z nich poprowadzi lewicę? – Na pewno Olejniczak z Kaliszem będą tutaj grać pierwsze skrzypce – mówi nam jeden z polityków SLD. – W kampanii Rysia przyjmowano entuzjastycznie. On sam czuje, ze mógłby teraz powalczyć o władzę. Wojtek zastępował chorego Aleksandra Kwaśniewskiego na spotkaniach w terenie. Też słyszał, żeby wracał i zastąpił Napieralskiego. Obaj więc mają poparcie – dodaje.

ycipk-1n2pgx

Ale jest jeszcze ktoś, kogo lewica z chęcią zagospodaruje – Katarzyna Piekarska (44 l.) po raz drugi z rzędu nie dostała się do sejmu. Nieoficjalnie mówi się, że w przypadku braku zgody partii na Kalisza (a może tak być, bo nie wszyscy go akceptują), na szefową SLD zostanie zaproponowana właśnie ona. Byłby to pierwszy szef SLD, nie wywodzący się bezpośrednio z lewicy. Piekarska była wcześniej działaczką Unii Demokratycznej.

Polecamy w wydaniu internetowym Fakt.pl: Tajne narady u prezydenta Komorowskiego. Kto w nowym rządzie?

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1n2pgx

ycipk-1n2pgx
ycipk-1n2pgx