Trwa ładowanie...
molestowanie

Ksiądz molestował dzieci na katechezie? Jest śledztwo

Prokuratura sprawdza, co działo się na lekcji religii w szkole w Koźmińcu koło Pleszewa w Wielkopolsce. Dyrekcja placówki wezwała policję, bo ksiądz prowadzący katechezę miał molestować seksualnie troje uczniów.

Share
Ksiądz molestował dzieci na katechezie? Jest śledztwo
Źródło: freeimages.com/cs
d3y4ltp

Nauczycieli o wątpliwościach związanych z zachowaniem duchownego powiadomili rodzice. Do molestowania miało dojść podczas zajęć z 13-latkami.

- Dyrektor szkoły złożył zawiadomienie w sprawie 47-letniego księdza. Miało być to działanie jednorazowe - mówi Wirtualnej Polsce mł.asp. Monika Kolaska z policji w Pleszewie.

Dodaje, że księdza nie zatrzymano w związku z oskarżeniami. - Uczniowie w obecności psychologów zostaną przesłuchani w najbliższych dniach - wyjaśnia policjantka.

Zobacz też: Doradca papieża Franciszka oskarżony o pedofilię

Śledztwo w tej sprawie wszczęła już Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wlkp., ale zarzutów duchownemu jeszcze nie postawiono.

d3y4ltp

Na doniesienia ze szkoły zareagowała również Kuria Biskupia w Kaliszu. Przełożeni księdza zdecydowali o jego natychmiastowym odsunięciu od pracy z młodzieżą, zwolnieniu z administrowania parafii w Lutyni i zawieszeniu w czynnościach duszpasterskich.

47-latek został skierowany tymczasowo do ośrodka Caritasu na terenie Wielkopolski. Sprawę wyjaśnia także delegat ds. ochrony dzieci i młodzieży diecezji kaliskiej.

google maps
Źródło: google maps
d3y4ltp

Podziel się opinią

Share
d3y4ltp
d3y4ltp
Więcej tematów