Trwa ładowanie...
d1ardid

Krzysztof Łapiński: protest przeciwko PiS nie usprawiedliwia blokowania miesięcznicy

- Nie znam modlitwy, w której jest mowa o obcych służbach, ale modlitw jest wiele – tak Krzysztof Łapiński próbował uciec od pytań o zatrzymaniach kontrmanifestantów i zarzutach zakłócania zgromadzenie religijnego. Według niego miesięcznice mają aspekt religijny oraz polityczny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krzysztof Łapiński
Krzysztof Łapiński (WP.PL)
d1ardid

Rzecznik prezydenta zgodził się ze stwierdzeniem, że miesięcznice smoleńskie mają charakter religijny. Dodał, że jest tam też przemówienie o charakterze politycznym, ale jest to jeden z dwóch aspektów. Jak argumentował w TOK FM, miesięcznice zaczynają się mszą w kościele i kończą modlitwą za zmarłych przed Pałacem Prezydenckim.
- Nie rozumiem celu przeszkadzania osobom, które od 86 miesięcy obchodzą dla nich ważną datę. Dopiero od kilku miesięcy zaczęto zakłócać miesięcznice smoleńskiej – mówił Krzysztof Łapiński.

Na stwierdzenie prowadzącej audycję, że jest to forma protestu przeciwko ustawie o zgromadzeniach publicznych rzecznik prezydenta odparł, iż w tej sprawie można protestować w każdy inny dzień miesiąca. Według Krzysztofa Łapińskiego to nie jest usprawiedliwienie dla blokowania przemarszu z kościoła przed Pałac Prezydencki.

Podczas miesięcznicy smoleńskiej kontrmanifestanci siadali na chodniku i jezdni, aby uniemożliwić przemarsz uczestnikom uroczystości. Byli przenoszeni przez funkcjonariuszy. Zostali wylegitymowani i mogą zostać ukarani za zakłócania miesięcznicy smoleńskiej. Wśród kontrmanifestantów był Władysław Frasyniuk, który usłyszał zarzut naruszenia nietykalności policjanta, za co grozi do 3 lat wiezienia.

d1ardid

Donald Trump a sprawa wraku

Rzecznik prezydenta, pytany o tematy poruszany podczas spotkania Donalda Trumpa z Andrzejem Dudą, nie chciał powiedzieć, o czym będą rozmawiać prezydenci. – Oczywiście będą to kwestie bezpieczeństwa, wschodniej flanki i sprawy gospodarcze. Dopiero na kilka dni przed spotkaniem będziemy wiedzieli, o czym będą rozmowy – stwierdził.

Krzysztof Łapiński nie potwierdził, ani nie zaprzeczył, czy 6 lipca Andrzej Duda poruszy sprawę wraku prezydenckiego samolotu. - Uważam, że wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej jest bardzo ważne, ale nie sprowadzajmy wizyty prezydenta USA do jednej kwestii – mówił.

Źródło: TOK FM

d1ardid

Podziel się opinią

Share
d1ardid
d1ardid