Trwa ładowanie...
d2b3bkf

Krzysztof Brejza triumfuje. "Wygrałem z podkomisją Macierewicza"

Krzysztof Brejza dopiął swego. Parlamentarzysta od dawna dopytywał o szczegóły działalności komisji Antoniego Macierewicza, która ma wyjaśnić okoliczności katastrofy smoleńskiej. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie nakazał odpowiedzieć przewodniczącemu komisji na pytania posła PO.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krzysztof Brejza
Krzysztof Brejza (East News)
d2b3bkf

Krzysztof Brejza 4 marca skierował do Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego z 10 kwietnia 2010 roku szereg pytań o wykonanie wirtualnego modelu prezydenckiego Tu-154M, który miał posłużyć do eksperymentów. Poseł Platformy chciał dowiedzieć się m.in. czy został zorganizowany przetarg na wykonanie modelu, jaki był koszt przedsięwzięcia i co było jego celem.

Podkomisja 12 marca odpowiedziała posłowi, że "działa w trybie niejawnym" i nie odpowie na jego pytania. Sąd przyznał jednak rację Brejzie i nakazał przewodniczącemu komisji (Antoniemu Macierewiczowi) odpowiedzieć na pytania parlamentarzysty w terminie 14 dni od momentu otrzymania prawomocnego wyroku. Jednocześnie stwierdził jednak, że bezczynność komisji nie stanowiła rażącego naruszenia prawa. Podkomisja smoleńska została także zobowiązana do pokrycia kosztów sądowych.

d2b3bkf

Wokół działalności komisji Macierewicza pojawiło się wiele kontrowersji. Politycy opozycji zarzucają jej pozorowanie działań w związku z wyjaśnieniem katastrofy smoleńskiej i wykorzystywanie sprawy do celów politycznych. Antoni Macierewicz zapowiada, że raport końcowy Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego z 10 kwietnia 2010 roku zostanie opublikowany najpóźniej na początku 2020 roku. Były szef MON podkreśla, że liczy na ustalenie przez prokuraturę zakresu odpowiedzialności ówczesnego ministra obrony Bogdana Klicha oraz Donalda Tuska.

Zobacz także: Odważne obietnice PSL. Dobrowolny ZUS dla firm i 400zł więcej dla emerytów

d2b3bkf

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d2b3bkf

d2b3bkf
d2b3bkf
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów