Trwa ładowanie...

Kryzys parlamentarny. Złe wieści dla opozycji. Najnowszy sondaż TNS Polska

Protest na sali plenarnej Sejmu nie wychodzi opozycji na dobre? Z najnowszego sondażu TNS Polska dla Polskiego Radia 24 wynika, że 47 proc. respondentów nie popiera ostatnich działań polityków Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Przeciwnego zdania jest 26 proc. ankietowanych.
Share
Posłowie opozycji blokują mównicę oraz fotel marszałka na sali plenarnej Sejmu
Posłowie opozycji blokują mównicę oraz fotel marszałka na sali plenarnej SejmuŹródło: PAP, Fot: Marcin Obara
d4ca8io

Podczas piątkowego posiedzenia Sejmu posłowie opozycji, w reakcji na planowane zmiany w zasadach pracy dziennikarzy w parlamencie oraz na wykluczenie z obrad posła PO Michała Szczerby, zablokowali sejmową mównicę. Obrady zostały wznowione przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego w Sali Kolumnowej, gdzie przeprowadzono głosowania nad ustawą budżetową na 2017 r. oraz tzw. ustawą dezubekizacyjną.

W sondażu TNS Polska 47 proc. ankietowanych na pytanie, czy popierają działania polityków Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej w ostatnich dniach, odpowiedziało, że "nie", z czego 28 proc. "zdecydowanie" ich nie popiera, a 19 proc. "raczej nie".

Zdecydowane poparcie dla opozycji wyraziło z kolei 12 proc. respondentów, a 14 proc. odpowiedziało, że "raczej" popiera działania opozycji.

27 proc. badanych stwierdziło: "trudno powiedzieć".

Sondaż przeprowadzono 19 i 20 grudnia na grupie 1000 osób.

W czwartek zarząd Platformy Obywatelskiej podjął jednogłośną decyzję o przedłużeniu okupowania sali Sejmu co najmniej do 11 stycznia. Część posłów opozycji spędzi zatem Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok na sali plenarnej Sejmu.

d4ca8io

Podziel się opinią

Share
d4ca8io
d4ca8io
Więcej tematów