Trwa ładowanie...
d1e7zut

Krystyna Pawłowicz znowu o Donaldzie Tusku. "Był przestraszony"

Na komentarz posłanki Prawa i Sprawiedliwości Krystyny Pawłowicz zawsze można liczyć, jeśli sprawa dotyczy Donalda Tuska. Na jej opinię po przesłuchaniu byłego premiera i przewodniczącego Rady Europejskiej nie trzeba było długo czekać. Tym razem zwróciła uwagę na jego mowę ciała.- Miał zaciśnięte zęby i piąstki - stwierdziła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krystyna Pawłowicz znowu o Donaldzie Tusku. "Był przestraszony"
(PAP)
d1e7zut

Pawłowicz korzysta z okazji, kiedy dzieje się coś wokół Tuska, i zamieszcza w mediach społecznościowych swoje opinie. Przypomnijmy, że stwierdziła m.in., że były premier "nie jest Polakiem" i że powinien stanąć przed Trybunałem Stanu. Porównała go także do prezydenta Rosji Władimira Putina.

Kilkakrotnie pisała też na Facebooku o wcześniejszym przesłuchaniu przewodniczącego RE. W żadnym z jej wpisów nie brakowało mocnych słów. Jak było tym razem?

Posłanka nie zrezygnowała z ciętego języka. Odniosła się do pierwszych słów Tuska po wyjściu z gmachu prokuratury. "Lewaccy dziennikarze, wyrobnicy opozycyjnych mediów, gwiżdżąc i zakrzykując, uniemożliwili innemu dziennikarzowi, z TVP, zadanie Donaldowi Tuskowi pytania, czy czuje się odpowiedzialny za zhańbienie zwłok ofiar smoleńskich. Tusk skorzystał z tej 'pomocy' i na to pytanie nie odpowiedział - zaczęła Pawłowicz.

d1e7zut

Stwierdziła, że Tuskowi "trzęsły się ręce na myśl, że minister Szyszko wycina 'miliony' drzew (z kornikami) w Puszczy Białowieskiej". Jej zdaniem były premier miał "zaciśnięte zęby i piąstki", co świadczy o jego strachu.

Zobacz też: Tusk na prezydenta? Przeczytajcie komentarz Krystyny Pawłowicz

Interpretacja słów Tuska

Na ocenie mowy ciała nie poprzestała. Przeanalizowała krótko wypowiedź przewodniczącego RE. Zaznaczyła, że wykazał się arogancją, bo uciekał od tematu. Zamiast tego, jej zdaniem, "obszernie opowiadał o 'trosce' Unii Europejskiej o sprawy Polski rządzonej przez 'obsesje' Jarosława Kaczyńskiego".

d1e7zut

Według Pawłowicz Tusk ma kompleksy wobec lidera PiS. "Co kilka zdań musiał go obrazić" - podkreśliła.

Przypomnijmy, że były premier w komentarzu mało mówił o śledztwie smoleńskim. Znaczna część jego wypowiedzi dot. właśnie Kaczyńskiego.

Zobacz: Tusk po przesłuchaniu

"Donald Tusk miał wziąć na siebie 'pełną odpowiedzialność' za Smoleńsk, a jak zwykle okazał się tchórzem - podsumowała posłanka PiS.

d1e7zut

Na koniec porównała szefa RE do Wojciecha Jaruzelskiego. "Brał pełną odpowiedzialność za stan wojenny, a jak zwykły nędzny tchórz do końca życia unikał jakiejkolwiek odpowiedzialności" - zaznaczyła. Zrobiła to nie pierwszy raz.

d1e7zut

Podziel się opinią

Share

d1e7zut

d1e7zut
Więcej tematów