Trwa ładowanie...
d25hm9v

Ostre słowa Pawłowicz o Tusku: nie jest Polakiem

Krystyna Pawłowicz zaatakowała Donalda Tuska. Na swoim profilu na Facebooku stwierdziła, że szef Rady Europejskiej nie jest Polakiem. - Dla niego "polskość to nienormalność", i zawsze miał z tą polskością "problemy" - twierdzi posłanka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krystyna Pawłowicz
Krystyna Pawłowicz (WP.PL)
d25hm9v

Oburzenie u Pawłowicz wywołała wypowiedź Janusza Lewandowskiego z PO, który stwierdził, że zgłaszając własnego kandydata i nie popierając Donalda Tuska PiS strzelanie Polakiem do Polaka. - No, może strzelanie, ale nie do "Polaka" - komentuje te słowa posłanka PiS i przytacza szereg argumentów.

Jej zdaniem, Tusk "otrzymał fuchę szefa Rady Europejskiej dzięki wymianie za to polskich, narodowych interesów państwowych, gospodarczych i politycznych". - Był na swe obecne stanowisko osobistym faworytem kanclerz Niemiec - Angeli Merkel, i powszechnie wiadomo, że w UE lojalnie reprezentuje niemieckie interesy i stanowiska, zawsze przeciwko oficjalnemu stanowisku Polski. Zwłaszcza po wyborach w Polsce w 2015 r. - pisze Pawłowicz.

Dodaje, że "polskiego kandydata na traktatowe stanowisko w organizacji międzynarodowej może zgłosić tylko polski legalny rząd". Posłanka twierdzi jednocześnie, że to Janusz Lewandowski sam strzela do Polaka - Jacka Saryusz-Wolskiego. - Strzela nie-Polakiem, kimś, kto swą polskość sam zakwestionował i całą karierą w niemieckiej UE oraz atakami na polski rząd, sugerując jego obalenie siłą to potwierdza.

d25hm9v

To nie pierwszy atak na Donalda Tuska, wskazujący, że działa on na korzyść Niemiec a nie Polski. Jak wynika z zapowiedzi "Gazety Polskiej";, w najbliższym numerze tygodnika ukaże się wywiad z Jarosławem Kaczyńskim, który stwierdza, że "Tusk jest niemieckim kandydatem".

W 2005 r. w czasie kampanii prezydenckiej PiS ujawnił, że dziadek Donalda Tuska służył w Wermachcie. Ta informacja przyczyniła się wyborczej przegranej kandydata PO z Lechem Kaczyńskim.

d25hm9v

Podziel się opinią

Share

d25hm9v

d25hm9v
Więcej tematów