Trwa ładowanie...
d1bmo73

KRRiT upomniała TVN-u za rozmowę Justyny Pochanke. "Przekazano nieprawdziwą informację"

Rozmowa Justyny Pochanke z Magdaleną Środą na temat projektu zaostrzającego dostęp do aborcji została negatywnie oceniona przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Zauważono, że dziennikarka była "niewystarczająco przygotowana" i "wprowadziła odbiorców w błąd".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Justyna Pochanke miała być "niewystarczająco przygotowana" podczas rozmowy z Magdaleną Środą
Justyna Pochanke miała być "niewystarczająco przygotowana" podczas rozmowy z Magdaleną Środą (East News)
d1bmo73

"Przeprowadzona analiza wykazała, że w audycji przekazano nieprawdziwą informację na temat prac sejmowych nad obywatelskim projektem ustawy 'Zatrzymaj aborcję'" - poinformowała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Sprawę opisał portal tvp.info.

Chodzi o rozmowę przeprowadzoną w TVN przez Justynę Pochanke. "Słowa prof. Magdaleny Środy (cyt.) 'jeśli chodzi o ustawę, którą wprowadza rząd (...)', nie wskazywały, że jest to projekt obywatelski, lecz rządowy. Ta wypowiedź nie została sprostowana przez prowadzącą, która zadając wcześniej prof. M. Środzie pytanie odnoszące się do tej kwestii - sama stwierdziła m.in. (cyt.) ...'wrzuca się projekt zaostrzenia aborcji (...)'" - podało KRRiT.

W ocenie Rady "taki sposób zaprezentowania opinii publicznej przedmiotowego zagadnienia można odebrać jako niewystarczające przygotowanie do dyskusji ze strony dziennikarki prowadzącej audycję, skutkujące wprowadzeniem odbiorców w błąd".

d1bmo73

Zobacz też: Powyborcze sondaże PO. Marcin Kierwiński: cieszymy się z poparcia młodych

Przewodniczący KRRiT w związku ze sprawą wystosował wezwanie do TVN. Zaznaczył w nim, że "rolą dziennikarzy przeprowadzających wywiady jest m.in. moderowanie przekazu, a więc jednoczesne odnoszenie się do treści przekazywanych podczas jego trwania, w tym również czuwanie nad jego poziomem merytorycznym".

Źródło: tvp.info

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1bmo73

Podziel się opinią

Share
d1bmo73
d1bmo73