Trwa ładowanie...

Szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji krytycznie o TVP

KRRiT przyznała, że emitowane w czasie kampanii wyborczej Wiadomości TVP sprzyjały Andrzejowi Dudzie. To odpowiedź na pismo byłego szefa TVP, Juliusza Brauna, który już pod koniec marca zarzucał telewizji publicznej stronniczość.

"Wiadomości" TVP"Wiadomości" TVPŹródło: TVP
d35ljtv
d35ljtv

Były szef TVP Juliusz Braun, będący obecnie członkiem Rady Mediów Narodowych pismo do KRRiT wysłał już w marcu. Wówczas liczono na to, że wybory odbędą się 10 maja. Kampania wyborcza trwała więc pełną parą.

W jego liście czytamy: "Media publiczne, a w szczególności TVP, nie tylko nie informują bezstronnie o wydarzeniach związanych z wyborami, ale przeciwnie, stanowią element machiny propagandowej jednego z kandydatów - urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy, stwarzając tym samym zagrożenie dla procedur demokratycznych".

Wybory i debata 2020. "To jest komedia". Piotr Gliński krytykuje "Arenę prezydencką" Rafała Trzaskowskiego

List został zaadresowany do Witolda Kołodziejskiego, szefa KRRiT, będącego byłym członkiem PiS-u, związanym ze środowiskiem Jarosława Kaczyńskiego od wczesnych lat 90. I choć Braun musiał czekać na odpowiedź długie cztery miesiące, to teraz może odczuwać satysfakcję.

d35ljtv

Odpowiedź KRRiT

Szef KRRiT przyznaje bowiem Braunowi rację i potwierdza, że zarzuty stawiane TVP nie są bezzasadne. Pisze, że: " w ocenie KRRiT, w kontekście ówczesnej kampanii wyborczej, tego rodzaju sytuacje mogą być podstawą do stawiania zarzutów nierównego traktowania zarówno kandydatów, jak i wspierających je ugrupowań politycznych".

Kołodziejski dodał, że w tej sprawie zostało przeprowadzone postępowanie wyjaśniające. Nie pisze jednak jakimi zakończyło się wnioskami, ani nie przytacza linii obrony TVP. Nie odnosi się także do zarzutów stawianych przez OBWE, będących tożsamymi z zarzutami Brauna.

W KRRiT nie zasiada obecnie żaden członek wybrany przez opozycję.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d35ljtv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35ljtv
Więcej tematów