Trwa ładowanie...
obwe

Wybory prezydenckie w Polsce. Jest stanowisko OBWE

W sprawie wyborów prezydenckich w Polsce głos zabrała Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. - Apeluję, by politycy myśleli o konsekwencjach - powiedziała szefowa biura OBWE ds. wyborów Ingibjörg Sólrún Gísladóttir.

Share
Wybory prezydenckie w Polsce. Jest stanowisko OBWE
Źródło: East News, Fot: Jakub Kamiński
d2l1lsg

- Śledzę dokładnie debatę polityczną w Polsce. Nalegam, by prawodawcy wzięli pod uwagę konsekwencje swoich decyzji - powiedziała szefowa biura OBWE ds. wyborów Ingibjörg Sólrún Gísladóttir.

- Autentyczne wybory wymagają autentycznej kampanii. Wprowadzone w ramach walki z pandemią ograniczenia uniemożliwiają praktycznie całkowicie prowadzenie kampanii - oceniła. Odniosła się też do głosowania korespondencyjnego. Jej zdaniem jego wprowadzenie na krótko przed datą wyborów "rodzi poważne obawy o uczciwość głosowania i zachowanie demokratycznych standardów".

d2l1lsg

W poniedziałek wieczorem Sejm przyjął ustawę zaproponowaną przez PiS. Zakłada ona, że już nie tylko osoby na kwarantannie i osoby powyżej 60. roku życia, ale wszyscy będą mogli głosować korespondencyjnie.

Zobacz też: Gorąco w obozie rządzącym. Minister Piotr Gliński reaguje

Wyborom prezydenckim 10 maja sprzeciwia się opozycja, ale też politycy obozu rządzącego. Jarosław Gowin, a za nim Kamil Bortniczuk odchodzą z rządu.

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2l1lsg

Podziel się opinią

Share
d2l1lsg
d2l1lsg
Więcej tematów