Trwa ładowanie...
d3bx1lh

Kolejna dymisja w rządzie. Kamil Bortniczuk zrezygnował ze stanowiska

Kamil Bortniczuk złożył dymisję z zajmowanej funkcji - wiceministra w resorcie Funduszy i Polityki Regionalnej. Wcześniej decyzję o opuszczeniu rządu ogłosił szef Porozumienia Jarosław Gowin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie. Kamil Bortniczuk rezygnuje z funkcji
Wybory prezydenckie. Kamil Bortniczuk rezygnuje z funkcji (East News)
d3bx1lh

- Również składam rezygnację ze swojej ministerialnej funkcji po to, by być podobnie wiarygodnym jak pan wicepremier Jarosław Gowin - powiedział w Sejmie Kamil Bortniczuk. Gowin swoją dymisję z funkcji wicepremiera i ministra ogłosił w poniedziałek. Nie przekonał PiS do przełożenia wyborów 10 maja.

Bortniczuk zapowiedział, że przez najbliższe 30 dni razem z szefem Porozumienia będą zajmować się rozmowami z opozycją. - Mamy już poparcie PiS potwierdzone podpisem pod projektem złożonym osobiście przez Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego - zaznaczył.

Porozumienie chce zmiany Konstytucji i wydłużenia obecnej kadencji prezydenta o dwa lata, przy założeniu, że Andrzej Duda nie będzie kandydował na następną kadencję. - Jedynym narzędziem, które na dzisiaj mają posłowie, jest zmiana konstytucji. Wszystkie inne narzędzia związane z wprowadzeniem któregokolwiek ze stanów nadzwyczajnych są w rękach Rady Ministrów. To był jeden z powodów, główny powód dymisji pana prezesa Jarosława Gowina z zajmowanej funkcji - mówił Bortniczuk.

Porozumienie jest zdania, że głosowanie korespondencyjne jest lepsze niż osobiste, dlatego większość posłów ugrupowania głosowania w Sejmie za tym rozwiązaniem. Minister Piotr Gliński pytany w programie specjalnym WP o utratę jedności w obozie rządzącym podkreślił, że jego zdaniem to, co się dzieje w Zjednoczonej Prawicy, tylko ją wzmocni.

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3bx1lh

Podziel się opinią

Share

d3bx1lh

d3bx1lh
Więcej tematów