Trwa ładowanie...
dks5i4b

Justyna Pochanke

Najnowsze informacje
3.9
(7 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Warszawa

dks5i4b

Justyna Pochanke to polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna, publicystka; wyróżniona kilkoma Wiktorami i innymi nagrodami dziennikarskimi.

Justyna Pochanke – informacje ogólne

Justyna Pochanke urodziła się 25 stycznia 1972 roku w Warszawie, uczyła się w Liceum im Stefana Batorego, a potem rozpoczęła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim, uzyskując absolutorium, jednak bez zdobycia dyplomu. Już od pierwszego roku studiów pracowała w gazecie, a w telewizji zadebiutowała w programie dla dzieci „5-10-15”, który emitowała Telewizja Polska w latach 1983–2007.

Kariera Justyny Pochanke zaczęła nabierać tempa, gdy rozpoczęła pracę w Radiu ZET – nadawała wiadomości oraz prowadziła audycję „Nie do zobaczenia”. Radio opuściła po 6 latach pracy na skutek konfliktu między kilkorgiem dziennikarzy a prezesem. W 2001 roku Justyna Pochanke rozpoczęła karierę telewizyjną w TVN24, szybko zyskując rozgłos jako prezenterka relacji na żywo z zamachów na Pentagon i World Trade Center z 11 września.

Do 2004 roku prowadziła wieczorne wydanie Faktów w TVN, a po odejściu ze stacji Tomasza Lisa została gospodarzem głównego wydania Faktów. Justyna Pochanke prowadzi też program Fakty po Faktach nadawany w TVN 24.

W 2005 roku Justyna Pochanke rozpoczęła współpracę z tygodnikiem społecznym „Ozon” jako felietonistka. Była też publicystką miesięcznika „Sukces”.

Justyna Pochanke – nagrody

Miesięcznik „Press” przyznał Justynie Pochanke tytuł Dziennikarki Roku 2005. Prezenterka zdobyła też Telekamery w kategorii informacje za 2007 i 2008 rok. Justyna Pochanke jest sześciokrotną laureatką Wiktorów. Otrzymała:

  • dwa Wiktory za 2002 rok w kategoriach osobowość telewizyjna oraz największe odkrycie telewizyjne;
  • dwa Wiktory w kategorii najlepszy prezenter lub spiker telewizyjny za 2004 i 2005 rok;
  • Wiktora za 2007 rok dla najlepszego prezentera telewizyjnego;
  • Wiktora za 2011 rok w kategorii najlepszy komentator lub publicysta; nominowani byli wtedy również Dorota Gawryluk, Jarosław Gugała, Tomasz Lis i Janina Paradowska.

Justyna Pochanke – życie prywatne

Pierwszym mężem Justyny Pochanke był Wojciech Ryncarz, z którym ma córkę Zuzannę; w 2004 roku wyszła za dziennikarza Adama Pieczyńskiego. Dziennikarka podała do wiadomości publicznej informację o swoich problemach z depresją i bezsennością, z którymi walczyła przez lata.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dks5i4b
dks5i4b
dks5i4b
Więcej tematów
dks5i4b