Trwa ładowanie...
d4fh28v

KRRiT upomina TVP za materiał o nagrodach za rządów PO i PiS. "Wprowadzanie w błąd"

Jest reakcja KRRiT na liczne skargi pod adresem "Wiadomości" TVP. Chodzi o materiał z 31 marca, gdzie zostały porównane nagrody przyznawane za rządów Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdaniem KRRiT TVP wprowadziła widzów w błąd (TVP Info)
d4fh28v

Jak informuje "Press", Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wezwała TVP, by nie wprowadzała swoich widzów w błąd. Portal cytuje rzeczniczkę KRRiT Teresę Brykczyńską, która poinformowała, że wezwano Telewizję Polską do "zaniechania działań polegających na prezentowaniu oraz porównywaniu materiałów źródłowych w sposób, który może wprowadzać odbiorców w błąd".

Wszystko za sprawą sobotniego wydania "Wiadomości" z 31 marca. Według dziennikarzy TVP Platforma Obywatelska dokonała "kradzieży na ogromną skalę" wydając na nagrody dla wszystkich resortów 626 mln.zł. Dla porównania według TVP Beata Szydło na "nagrody dla konstytucyjnych ministrów" przeznaczyła "jedynie" 1,5 mln. zł. W sprawie tego materiału do KRRiT trafiło 67 skarg.

Jak komentował wówczas rzecznik PO Jan Grabiec, "nawet jeśli porówna się nagrody wypłacane w ministerstwach wszystkim pracownikom, to kwocie wypłaconej przez 8 lat (626 mln według Wiadomości) odpowiada 200 mln na nagrody wypłacone w 2 lata rządu PiS, czyli: PO-PSL - średnio 78 mln rocznie PiS - średnio 100 mln rocznie".

d4fh28v

Przypomnijmy, że w zeszłym roku ministrowie gabinetu Beaty Szydło otrzymali około 1,53 miliona złotych premii. Sama była premier zgarnęła ponad 65 tys. zł. Sprawa wysokich nagród wywołała niemałe kontrowersje. Pomimo tego Beata Szydło broniła zażarcie swojej decyzji, twierdząc, że "ministrowie i wiceministrowie otrzymywali nagrody za ciężką, uczciwą pracę i te pieniądze im się po prostu należały".

Na reakcję prezesa Prawa i Sprawiedliwości nie trzeba było długo czekać. Jarosław Kaczyński zapowiedział, że ministrowie mają oddać wszystkie pieniądze, które otrzymali z nagród, na Caritas. PiS stworzyło również projekt ustawy zmniejszający uposażenia dla posłów i senatorów.

Zobacz także: Poseł do dziennikarza. "Strzela pan do mnie w tym momencie"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Press"

d4fh28v

Podziel się opinią

Share

d4fh28v

d4fh28v
Więcej tematów