Trwa ładowanie...
daha0b4

"Krosno przeprasza za Stanisława Piotrowicza". Protest przed biurem posła PiS

Kilkaset osób wzięło udział w manifestacji przed biurem poselskim Stanisława Piotrowicza w Krośnie - informuje terazkrosno.pl. Protestujący przynieśli ze sobą transparenty, a przed biurem zapalono znicze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanisław Piotrowicz
Stanisław Piotrowicz (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
daha0b4

"Piotrowiczu - Misiewiczu", "13 grudnia spałeś do południa", "Czasy się zmieniają, a Stanisław ciągle w komisji" - krzyczeli uczestnicy demonstracji, zorganizowanej w ramach wtorkowego Strajku Obywatelskiego, na ul. Słowackiego, w pobliżu krośnieńskiego rynku.

Na transparentach można było zobaczyć m.in. hasło: "Krosno przeprasza za Stanisława Piotrowicza".

- Był komunistycznym prokuratorem, oprawcą opozycji i dzisiaj mamy chichot historii bo jest on twarzą partii, która ma na sztandarach antykomunistyczne hasła. I to jest naszym zdaniem fałsz, obłuda i zakłamanie PiS i "Solidarności" - mówił dziennikarzom Adrian Krzanowski, działacz Komitetu Obrony Demokracji w Krośnie.

Opozycja domaga się złożenia przez Piotrowicza mandatu posła w związku z jego pracą w charakterze prokuratora w czasach PRL. Obecny poseł partii Jarosława Kaczyńskiego podpisał się pod aktem oskarżenia przeciw opozycjoniście Antoniemu Pikulowi za kolportaż ulotek podczas stanu wojennego.

oprac. A. Jastrzębski

daha0b4

Podziel się opinią

Share
daha0b4
daha0b4
Więcej tematów