"Krosno przeprasza za Stanisława Piotrowicza". Protest przed biurem posła PiS

Kilkaset osób wzięło udział w manifestacji przed biurem poselskim Stanisława Piotrowicza w Krośnie - informuje terazkrosno.pl. Protestujący przynieśli ze sobą transparenty, a przed biurem zapalono znicze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanisław Piotrowicz
Stanisław Piotrowicz (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)

"Piotrowiczu - Misiewiczu", "13 grudnia spałeś do południa", "Czasy się zmieniają, a Stanisław ciągle w komisji" - krzyczeli uczestnicy demonstracji, zorganizowanej w ramach wtorkowego Strajku Obywatelskiego, na ul. Słowackiego, w pobliżu krośnieńskiego rynku.

Na transparentach można było zobaczyć m.in. hasło: "Krosno przeprasza za Stanisława Piotrowicza".

- Był komunistycznym prokuratorem, oprawcą opozycji i dzisiaj mamy chichot historii bo jest on twarzą partii, która ma na sztandarach antykomunistyczne hasła. I to jest naszym zdaniem fałsz, obłuda i zakłamanie PiS i "Solidarności" - mówił dziennikarzom Adrian Krzanowski, działacz Komitetu Obrony Demokracji w Krośnie.

Opozycja domaga się złożenia przez Piotrowicza mandatu posła w związku z jego pracą w charakterze prokuratora w czasach PRL. Obecny poseł partii Jarosława Kaczyńskiego podpisał się pod aktem oskarżenia przeciw opozycjoniście Antoniemu Pikulowi za kolportaż ulotek podczas stanu wojennego.

oprac. A. Jastrzębski

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.