Trwa ładowanie...

Niezwykły koncert w ICE Kraków. Zaśpiewają, by pomóc dzieciom z zespołem Retta

W wtorek o godz. 19.00 Sinfonietta Cracovia, Grzegorz Majzel i zespół Inacy wystąpią na jedynym takim koncercie w Polsce - w Krakowie w Centrum Kongresowym ICE.

Niezwykły koncert w ICE Kraków. Zaśpiewają, by pomóc dzieciom z zespołem RettaŹródło: WP.PL, fot: Robert Kulig
d3pevsd
d3pevsd

- Na to niezwykłe wydarzenie łączące ludzi o szlachetnym sercu, zapraszamy już 22 grudnia do Centrum Kongresowego ICE - mówi Katarzyna Pabian, organizatorka koncertu. - Koncert ten ma wartość zupełnie niezwykłą. Po raz pierwszy w Krakowie zagramy tak duży koncert dla dzieci z zespołem Retta - dodaje.

Syndrom Retta to rzadka choroba genetyczna, dotykająca przede wszystkim dziewczynki.

- To zaburzenie rozwoju, które uwarunkowane jest genetycznie, a polega na stopniowym pogarszaniu się funkcjonowania fizycznego i pogłębianiu upośledzenia umysłowego dziecka. Na obraz kliniczny zespołu Retta składa się szereg zaburzeń neurorozwojowych, które w większości wypadków prowadzą do znacznej i głębokiej niepełnosprawności ruchowej oraz znacząco ograniczają możliwość komunikacji z otoczeniem - opisuje Pabian.

Jak mówią organizatorzy, z połączenia pasji i ludzi dobrej woli powstał taki koncert. Dochód ze sprzedaży biletów w całości zostanie przeznaczony na zakup komputerów dla Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób z Zespołem Retta.

Impreza odbędzie się w ICE już 22 grudnia.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3pevsd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pevsd
Więcej tematów