Trwa ładowanie...
d35jbt6

Koszmarna wpadka w spocie Jakiego. To nie ta Praga

Aż trudno uwierzyć, że startując w wyborach na prezydenta Warszawy, można pozwolić na taką wpadkę. Patryk Jaki uderza w swojego kontrkandydata Rafała Trzaskowskiego spotem, w którym wykorzystano zdjęcie z Pragi, ale... czeskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie ze spotu Patryka Jakiego. Czeska Praga
Zdjęcie ze spotu Patryka Jakiego. Czeska Praga (Twitter)
d35jbt6

Patryk Jaki, kandydat PiS na prezydenta stolicy, publikując film, napisał: "Nie można dzielić warszawiaków. Nie ma znaczenia skąd pochodzisz. Warszawa jest miastem otwartym dla wszystkich. Prezydent Warszawy nie może nikogo wykluczać. Chcemy wolnej i przyjaznej dla wszystkich stolicy".

W spocie przebija twarz kontrkandydata Rafała Trzaskowskiego. W tle słychać lektora.

"Kandydat Hanny Gronkiewicz-Waltz wielokrotnie zasugerował, że tylko osoby, które urodziły się w stolicy są warszawiakami. Podzielił stołecznych mieszkańców na lepszych i gorszych" - słyszymy w nagraniu.

Spot świadczy o tym, że walka o stolicę będzie zacięta od początku do końca. Uwagę jednak zwraca jedna rzecz - fotografia w 26. sekundzie. W spocie o Warszawie użyto zdjęcia z innej europejskiej stolicy, z Pragi.

   Twitter

Wytknął mu to już Sławomir Neumann w programie "Kawa na ławę" w TVN24. Zarzucił Jakiemu, że nie zna Warszawy. Także w internecie już wrze.

Warszawa. Kolejny cios Jakiego

d35jbt6

I Patryk Jaki, i Rafał Trzaskowski nie szczędzą sobie "uprzejmości" w walce o fotel prezydenta stolicy.

- Jestem "słoikiem" i się tego nie wstydzę. Mieszkam w Wawrze. Tu jestem zameldowany, tu płacę podatki - powiedział ostatnio Patryk Jaki. W ten sposób odpowiadał na ataki ze strony Rafała Trzaskowskiego, który z kolei zarzuca mu, że nie zna problemów Warszawy.

- Nie można dzielić warszawiaków na tych, którzy urodzili się w Warszawie i na tych, którzy przyjechali do Warszawy i z tym miastem związali swój los. Tutaj prowadzą swoje dzieci do żłobka, przedszkola, wychowują swoje dzieci, pracują - mówił w "Politycznym Graffiti” Polsat News.

- Dobrze, żeby Rafał Trzaskowski określił, co on chce zrobić z takimi ludźmi, którzy nie urodzili się w Warszawie. Może chciałby zabrać im jakieś dodatkowe przywileje – stwierdził Patryk Jaki. - Trzaskowski uważa, że trzeba uczyć Warszawy tych, którzy się tu nie urodzili. To obraźliwe - dodał.

d35jbt6

Wybory w Warszawie. Odpowiedź Trzaskowskiego

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. "Coś tam sobie dośpiewał nasz kandydat na namiestnika o dzieleniu warszawiaków. Raz pochwalisz gościa, że chce poznać Warszawę, a ten się irytuje tak bardzo teatralnie" - napisał Rafał Trzaskowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d35jbt6

Podziel się opinią

Share

d35jbt6

d35jbt6
Więcej tematów