Trwa ładowanie...
d1bsgj0

Korwin-Mikke dla Sputnika: Skripala otruła CIA

- Założył bym się 5:1, że to CIA otruła Skripala, bo Rosja nie miała w tym żadnego interesu - powiedział w wywiadzie dla kremlowskiego portalu Sputnik Janusz Korwin-Mikke. Dodał, że Rosja jest naturalnym sojusznikiem Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz Korwin-Mikke
Janusz Korwin-Mikke (PAP)
d1bsgj0

Szef partii "Wolność" nie po raz pierwszy wysunął swoją teorię na temat ataku chemicznego w brytyjskim Salisbury. Ale teraz podzielił się nią z portalem Sptunik, będącym tubą rosyjskiej propagandy. W wywiadzie z warszawskim korespondentem Sputnika Korwin-Mikke stwierdził, że "absolutnie nie wierzy" w to, że to Rosja mogła stać za próbą otrucia swojego eks-szpiega, który przeszedł na stronę Brytyjczyków.

- Na pewno Rosja nie zrobiłaby tego przed Mundialem - ocenił 75-letni polityk. Zgodził się z oceną rosyjskiego korespondenta, że obwinianie Rosji jest absurdem, bo "Rosjanie to szachiści i na pewno takiej głupoty by nie zrobili". Polityk wyśmiał też doniesienia, że w Salisbury użyto broni chemicznej.

- Całkowicie solidaryzuję się z Włodzimierzem Putinem, który powiedział: albo macie dowody, albo przeproście. To jest jasne postawienie sprawy. Oskarżenia o użycie broni chemicznej, to jest w ogóle humoreska. To jest śmieszne. Jeżeli bym ja podał Panu kieliszek denaturatu i Pan by się tym zatruł, to też użyłbym broni chemicznej? Niewątpliwie. To jest jakiś absurd - perorował Korwin-Mikke. Przyznał jednak, że Kreml stał prawdopodobnie za zabójstwem Aleksandra Litwinienki.

d1bsgj0

Zobacz także: Marek Jurek: Macierewicz potrafi jeszcze mocniej robić to, co Kaczyński

Kto więc mógł otruć Siegieja Skripala i jego córkę? Według Korwina to oczywiste: amerykańska Centralna Agencja Wywiadowcza.

- Ona potrafiła przecież sfałszować dane o broni w Iraku itd. CIA miała interes w tym, żeby nakręcić opinię amerykańską i światową przeciwko Rosji. Są pewne kręgi w USA, bardzo silne i wpływowe, neokonserwatyści, którzy dążą do wojny z Rosją i Chinami. I robią, co mogą, żeby do tej wojny doprowadzić - uważa kandydat na prezydenta Warszawy.
Pytany o swój stosunek do Rosji Korwin-Mikke, stwierdził natomiast, że Rosja - jako wróg wykonującej "nieprzyjazne gesty Ukrainy - jest dla Polski "naturalnym sojusznikiem".

d1bsgj0

- Tylko nacisk Stanów Zjednoczonych powoduje, że sobie zrażamy Rosję, która może być nam potrzebna, jeśli dojdzie do jakiś nieprzyjemnych napięć między Polską a Ukrainą. Ja nie mam najmniejszego zamiaru się do Rosji zrażać, ale obecne władze polskie wbrew interesom Polski są zdecydowanie antyrosyjskie pod dyktando amerykański - ocenił Korwin-Mikke.
Wywiad z europosłem partii "Wolność" pojawił się na rosyjskim portalu zarówno w polskiej jak i międzynardowoej, angielskiej wersji Sputnika.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1bsgj0

Podziel się opinią

Share
d1bsgj0
d1bsgj0
Więcej tematów