Trwa ładowanie...

Nowe fakty ws. otrucia Skripala. Policja podaje, gdzie umieszczono truciznę

Jak podaje brytyjska policja, najwyższe stężenie środka, którym otruto Skripala oraz jego córkę, wykryto na drzwiach wejściowych ich domu. Nowiczoki, którymi otruto Skripala i jego córkę, to rosyjska odmiana środków paralityczno-drgawkowych.
Share
Nowiczoki to najbardziej trujące ze znanych bojowych środków trujących
Nowiczoki to najbardziej trujące ze znanych bojowych środków trującychŹródło: PAP/EPA, Fot: WILL OLIVER
dap4g54

Jak podaje "The Times" Siergiej Skripal był szpiegiem o kryptonimie "Forthwith". Niezwykle cenionym i dobrze opłacanym przez MI6. Współpracował z brytyjskim wywiadem przez dziesięć lat, a przez ten czas przekazał wiele cennych informacji. Za jego sprawą w ręce Brytyjczyków trafiła m. in. książka z numerami telefonów członków rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU.

Skripal to były rosyjski pułkownik, który z brytyjskim wywiadem współpracował od lat 90. W 2006 roku został skazany w Rosji na 13 lat więzienia za szpiegostwo. W 2010 roku Skripal trafił na Zachód podczas wymiany agentów między Rosją i USA. Później przeniósł się do Wielkiej Brytanii.

Odkryte pod koniec lat 70. nowiczoki to najbardziej trujące ze znanych bojowych środków trujących. Dawka śmiertelna w przypadku ekspozycji wynosi niecałe 30 mikrogramów na osobę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: The Guardian / The Times

dap4g54

Podziel się opinią

Share
dap4g54
dap4g54
Więcej tematów