Trwa ładowanie...
d2by913

Koronawirus z Chin. WHO ujawnia plany

Trwa konferencja WHO ws. koronawirusa z Chin. Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia wyjaśniają zagrożenia związane z epidemią. Liczba zarażonych na całym świecie przekroczyła już 6 tysięcy, a ofiar śmiertelnych - 133.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus z Chin zagrożeniem dla świata. Konferencja WHO
Koronawirus z Chin zagrożeniem dla świata. Konferencja WHO (twitter.com, Fot: WHO)
d2by913

Koronawirus z Chin na agendzie Światowej Organizacji Zdrowia. Dyrektor wykonawczy WHO ds. nagłych wypadków zdrowotnych zapowiedział, że do Chin zostali wysłani eksperci organizacji. Mają wspierać tamtejszych lekarzy i pomagać im w gromadzeniu danych o chorobie.

W najbliższym czasie ma też powstać międzynarodowa platforma wiedzy o koronawirusie, by lekarze w różnych częściach świata dzielili się badaniami na temat choroby i metod jej zwalczania. W czwartek w Genewie odbędzie się też pilne posiedzenie WHO, gdzie może zapaść decyzja o ogłoszeniu zagrożenia zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym (PHEIC).

Więcej o koronawirusie przeczytasz tutaj: Koronawirus atakuje. Linie lotnicze zawieszają loty do Chin
Koronawirus z Chin. KE uruchomiła Mechanizm Ochrony Ludności

d2by913

Koronawirus z Chin. WHO ujawnia plany

- Dla niektórych krajów przygotowanie się na pierwsze przypadki będzie wyzwaniem. Szczególnie tam, gdzie są codzienne problemy ze służbą zdrowia zapewnienie badań i kwarantanny może być trudne - powiedział Michael J. Ryan, dyrektor wykonawczy WHO ds. nagłych wypadków zdrowotnych.

Zobacz też: Koronawirus. "W Polsce wszystkie służby są w stanie alertu"

Eksperci WHO podkreślają, że władze Chin są otwarte na rozmowy, zupełnie inaczej niż w przypadku epidemii SARS kilka lat wcześniej. Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny organizacji, spotkał się z prezydentem Chin oraz tamtejszym ministrem spraw zagranicznych i szefem resortu zdrowia. - Zgodziliśmy się, że zespół, którego pracami pokierują nasi eksperci, powinien zacząć działać jak najszybciej - powiedział szef WHO.

d2by913

Koronawinus tymczasem dotarł już do Finlandii. W czwartek stwierdzono go u chińskiej turystki w Rovaniemi na północy kraju.

Czytaj też: Łódź. Karetka zabrała pacjenta z podejrzeniem koronawirusa
Koronawirus w Chinach. Samolot z Pekinu wylądował w Warszawie. "Wszyscy na pokładzie mieli maski. Załoga też"

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2by913

Podziel się opinią

Share
d2by913
d2by913
Więcej tematów