Trwa ładowanie...
d1c3db7

Koronawirus w Watykanie. 11 zakażonych żołnierzy papieskiej straży

W czwartek dowództwo formacji papieża poinformowało o tym, że liczba zakażonych koronawirusem żołnierzy Gwardii Szwajcarskiej wzrosła już do 11. Jeszcze kilka dni temu informowano o 4 przypadkach zakażenia koronawirusem w papieskiej straży.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus wśród żołnierzy Gwardii Szwajcarskiej
Koronawirus wśród żołnierzy Gwardii Szwajcarskiej (Getty Images, Fot: Maria Laura Antonelli, AGF, Universal Images Group via Getty Images)
d1c3db7

Dowództwo formacji czuwającej nad bezpieczeństwem papieża ogłosiło dzisiaj, że liczba zakażonych koronawirusem żołnierzy Gwardii Szwajcarskiej wzrosła z 4 do 11. Dowództwo Gwardii wydało dzisiaj komunikat, w którym poinformowano o tym, że żołnierze z pozytywnym wynikiem zostali odizolowani od reszty. Sytuacja jest cały czas kontrolowana.

Z oficjalnej informacji wydanej przez Gwardię Szwajcarską wynika, że wprowadzono odpowiednie kroki dotyczące planowania służby tak, by wykluczyć ryzyko zakażenia koronawirusem w miejscach, w których obecni są żołnierze. W sumie jest ich ponad 130.

Watykan. Pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem w Gwardii Szwajcarskiej

W poniedziałek 12 października dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni poinformował o czterech przypadkach zakażenia koronawirusem, które zostały wykryte w weekend w Gwardii Szwajcarskiej. W oświadczeniu przekazanym dziennikarzom napisał, że zakażeni koronawirusem żołnierze przebywają w izolacji. Matteo Bruni poinformował również o trzech zakażeniach koronawirusem wśród mieszkańców Watykanu.

d1c3db7

Koronawirus. Wesela powinny zostać zakazane? Ekspert nie ma złudzeń

Koronawirus. Włochy z rekordem zakażeń

W czwartek potwierdzono 7 332 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Był to największy przyrost od marca, czyli czasu wybuchu pandemii na świecie. Poprzedni rekord odnotowano 21 marca. Wtedy nowych przypadków było 6 557.

Łącznie we Włoszech koronawirusa wykryto już u blisko 373 tysięcy osób, a zmarło dokładnie 36 289 chorych na COVID-19. Włoskie ministerstwo zdrowia poinformowało też o 244 tysiącach ozdrowieńców.

Źródło: wnp.pl, PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1c3db7

Podziel się opinią

Share
d1c3db7
d1c3db7
Więcej tematów