Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Wiceminister ujawnił nowe, niepokojące dane

- Przybywa nowych zakażeń, środowe dane to 767 przypadków i 21 zgonów – ujawnił w środę rano wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Podkreślił, że w szpitalach jest coraz więcej chorych na COVID-19, z których "większość się nie zaszczepiła".

Share
Waldemar Kraska podał nowe dane dot. pandemii
Waldemar Kraska podał nowe dane dot. pandemii Źródło: MZ, fot: MZ.gov.pl
d32mh6r

- Praktycznie wszystkie osoby, które trafiają z COVID-19 do szpitali, a niestety z dnia na dzień ich przybywa, to osoby, które się nie zaszczepiły. Ta czwarta fala to fala osób niezaszczepionych – mówił wiceminister Waldemar Kraska w Polskim Radiu 24.

Podkreślił, że te nowe dane to powinno być dla nas już nie żółte światełko ostrzegawcze, ale czerwone.

We wtorek Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w ciągu ostatnich 24 godzin mamy 537 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarła 1 osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 7 osób. W sumie w ciągu ostatniej doby zmarło 8 osób.

d32mh6r

Dane ze środy wskazują na bardzo duży wzrost zakażeń z dnia na dzień. - Tak wielu nowych przypadków koronawirusa nie mieliśmy w Polsce od maja - przyznał Kraska.

Koronawirus w Polsce. Zakażenia w szkołach

Czwarta fala pandemii daje o sobie znać również w szkołach. Kolejne klasy przechodzą częściowo na zdalny tok nauczania. COVID wykryto u uczniów z woj. świętokrzyskiego i opolskiego.

"Broń cię, panie Boże!". Dobitna reakcja na słowa Cymańskiego

d32mh6r

Podziel się opinią

Share
d32mh6r
d32mh6r
Więcej tematów