Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Ołtarzew. Seminarium w kwarantannie. Zakażeni klerycy

Rektor Wyższego Seminarium Duchowego w Ołtarzewie potwierdził obecność koronawirusa w szkole. Klerycy czują się dobrze i wykazują niegroźne objawy zakażenia. Dla wiernych zamknięto kościół seminaryjno-parafialny.
Share
Koronawirus w Polsce. Ołtarzew. Seminarium w kwarantannie. Zakażeni klerycy
Koronawirus w Polsce. Ołtarzew. Seminarium w kwarantannie. Zakażeni klerycyŹródło: maps.google.pl
d3wdmp8

Ksiądz Mirosław Mejzner SAC poinformował o 6 pozytywnych wynikach na obecność koronawirusa w Wyższym Seminarium Duchowym w Ołtarzewie (woj. mazowieckie). Rektor pallotyńskiego seminarium informuje, że wszyscy czują się zdrowo i wykazują niegroźne objawy zakażenia. - Ufamy, że wszyscy wyjdziemy z tego cało i zdrowo - komentuje duchowny.

Ks. Mejzner zaznacza, że szkoła jest dużą i zwartą społecznością. Zapewnia, że przez cały czas stosowała się do środków ostrożności rekomendowanych przez rządzących oraz Episkopat Polski. Kontakty miały został ograniczone do niezbędnego minimum. Cała wspólnota seminaryjna została objęta dwutygodniową kwarantanną. W tym czasie nikt nie może wchodzić ani wychodzić na teren WSD.

Przeczytaj: Koronawirus w Polsce. Prymas Polski o Niedzieli Wielkanocnej. Jednoznaczne słowa abpa Wojciecha Polaka

Dla wiernych zamknięto kościół seminaryjno-parafialny. Od 21 marca w mszach świętych w kościele nie uczestniczyli członkowie wspólnoty poza duszpasterzami parafialnymi. Obecnie zawieszone zostały prace budowlane związane z "remontem stulecia". Mimo trudnej sytuacji rektor zachęca do wspólnej modlitwy w intencji pokonania pandemii koronawirusa.

d3wdmp8

Uruchomiony został również "telefon duchowy WSD" gdzie można porozmawiać codziennie w godz. 14-17. Dodatkowo seminarium co dzień w godz. 20-21 transmituje adorację Najświętszego Sakramentu, połączoną z modlitwą różańcową i Apelem Jasnogórskim.

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Zobacz też: Przez Jarosława Kaczyńskiego PiS prze do wyborów. "Będą naciski, by się nie odbyły"

Źródło: wsdsac.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3wdmp8

Podziel się opinią

Share
d3wdmp8
d3wdmp8
Więcej tematów