Trwa ładowanie...
d71iatx

Koronawirus w Polsce. Ołtarzew. Seminarium w kwarantannie. Zakażeni klerycy

Rektor Wyższego Seminarium Duchowego w Ołtarzewie potwierdził obecność koronawirusa w szkole. Klerycy czują się dobrze i wykazują niegroźne objawy zakażenia. Dla wiernych zamknięto kościół seminaryjno-parafialny.
Share
Koronawirus w Polsce. Ołtarzew. Seminarium w kwarantannie. Zakażeni klerycy
Koronawirus w Polsce. Ołtarzew. Seminarium w kwarantannie. Zakażeni klerycyŹródło: maps.google.pl
d71iatx

Ksiądz Mirosław Mejzner SAC poinformował o 6 pozytywnych wynikach na obecność koronawirusa w Wyższym Seminarium Duchowym w Ołtarzewie (woj. mazowieckie). Rektor pallotyńskiego seminarium informuje, że wszyscy czują się zdrowo i wykazują niegroźne objawy zakażenia. - Ufamy, że wszyscy wyjdziemy z tego cało i zdrowo - komentuje duchowny.

Ks. Mejzner zaznacza, że szkoła jest dużą i zwartą społecznością. Zapewnia, że przez cały czas stosowała się do środków ostrożności rekomendowanych przez rządzących oraz Episkopat Polski. Kontakty miały został ograniczone do niezbędnego minimum. Cała wspólnota seminaryjna została objęta dwutygodniową kwarantanną. W tym czasie nikt nie może wchodzić ani wychodzić na teren WSD.

Przeczytaj: Koronawirus w Polsce. Prymas Polski o Niedzieli Wielkanocnej. Jednoznaczne słowa abpa Wojciecha Polaka

d71iatx

Dla wiernych zamknięto kościół seminaryjno-parafialny. Od 21 marca w mszach świętych w kościele nie uczestniczyli członkowie wspólnoty poza duszpasterzami parafialnymi. Obecnie zawieszone zostały prace budowlane związane z "remontem stulecia". Mimo trudnej sytuacji rektor zachęca do wspólnej modlitwy w intencji pokonania pandemii koronawirusa.

Uruchomiony został również "telefon duchowy WSD" gdzie można porozmawiać codziennie w godz. 14-17. Dodatkowo seminarium co dzień w godz. 20-21 transmituje adorację Najświętszego Sakramentu, połączoną z modlitwą różańcową i Apelem Jasnogórskim.

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d71iatx

Zobacz też: Przez Jarosława Kaczyńskiego PiS prze do wyborów. "Będą naciski, by się nie odbyły"

Źródło: wsdsac.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d71iatx

Podziel się opinią

Share
d71iatx
d71iatx
Więcej tematów