Trwa ładowanie...
d1b661n

Koronawirus w Polsce. Prymas Polski o Niedzieli Wielkanocnej. Jednoznaczne słowa abpa Wojciecha Polaka

Koronawirus sprawił, że będą to inne święta niż każdego roku. Prymas Polski abp Wojciech Polak mówi, że wierni powinni zrobić wszystko, aby były to "święta życia, a nie śmierci".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Prymas Polski o Niedzieli Wielkanocnej. Jednoznaczne słowa abpa Wojciecha Polaka
Koronawirus w Polsce. Prymas Polski o Niedzieli Wielkanocnej. Jednoznaczne słowa abpa Wojciecha Polaka (East News, Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER)
d1b661n

- Łamanie zakazów podczas epidemii jest naruszaniem piątego przykazania, w którym jesteśmy obowiązani dbać i strzec życia innych i własnego - powiedział prymas Polski abp Wojciech Polak w rozmowie z Radiem Plus. Odpowiadając na pytanie o to, co wierni powinni zrobić w Niedzielę Wielkanocną: pozostać w domach i nie iść do kościoła, prymas Polski przywołał słowa ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

- Pięknie pan minister Szumowski powiedział, że to są święta życia. Więc dlaczego mamy, idąc w ten sposób na przekór, czynić z tych świąt święta śmierci? - powiedział abp Polak. Poprosił wiernych, aby święta przeżyli w domach i skorzystali z dyspensy. Przypomnijmy, że część obostrzeń obowiązuje do 11 kwietnia, ale resort zdrowia zapowiadał możliwość aktualizacji przepisów.

Pytany o osoby, które - mimo zakazu - wchodzą do świątyń jako piąta czy szósta osoba, hierarcha powiedział, że "pan Bóg dał nam rozum".

d1b661n

Zobacz też: Konstytucjonalista o wyborach. Mówi o jedynym sposobie, by je przełożyć

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja

- Żadne nasze pragnienia, nawet najświętsze i najgłębsze, nie mogą być pragnieniami niezgodnymi z naszą ludzką naturą, która ma się kierować tym, co rozumne i co jasne - stwierdził abp Polak.

d1b661n

Dodał, że przez "nasze własne życie, (...), mamy nie szkodzić innym".

Duchowny ocenił również wprowadzone przez polskie władze obostrzenia jako "służące zdrowiu i życiu ludzkiemu".

Prymas Polski odniósł się też do sytuacji księży, którym "bardzo brakuje wiernych" w kościołach i przekazał wszystkim "najserdeczniejsze pozdrowienia i życzenia z okazji Wielkiego Tygodnia i Świąt Paschalnych". - Obyśmy odnajdywali prawdę, że Chrystus żyje, zmartwychwstał i jest z nami - dodał abp Wojciech Polak.

d1b661n

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa zagrożenia

Mapa, która pokazuje najnowsze dane dotyczące pandemii dostępna jest TUTAJ.

Źródło: Radio Plus

d1b661n

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d1b661n

Podziel się opinią

Share

d1b661n

d1b661n
Więcej tematów