Trwa ładowanie...
d373ieu

Koronawirus w Polsce. Nowe informacje od Ministerstwa Zdrowia

Koronawirus w Polsce. "Mamy 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych" - podaje Ministerstwo Zdrowia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało nowe liczby
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało nowe liczby (Agencja Gazeta)
d373ieu

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje o nowej liczbie zakażonych w Polsce. Jak podaje, potwierdzone przypadki dotyczą: 16 osób z woj.dolnośląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 5 osób z woj. opolskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z łódzkiego.

"Z przykrością informujemy, że zmarła ósma osoba zakażona koronawirusem - to 83-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Tychach. Mężczyzna miał choroby współistniejące" - dodaje resort.

Co więcej, jedna osoba z woj. wielkopolskiego zostaje wyłączona z dotychczasowych wyliczeń. Służby sanitarno-epidemiologiczne z woj. wielkopolskiego i dolnośląskiego, zajmujące się zakażoną osobą, uwzględniły ją w swoich raportach - dublując wynik.

d373ieu

Oznacza to, że w sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi 684, z czego osiem osób nie żyje

Koronawirus w Polsce. Zakażonych będzie przybywać

Minister zdrowia Łukasz Szumowski w RMF FM podkreślił, że na koniec tygodnia możemy mieć "dobrych parę tysięcy zakażeń". - Nie czuję przypływu optymizmu - stwierdził. Jak podkreślił, siedzenie w domu to jedyny sposób na uchronienie się przed koronawirusem.

Z kolei w rozmowie z "Wprost" Szumowski komplementował Polaków za to, że stosują się do zaleceń GIS. Wielu z nas pracuje zdalnie. Włosi bagatelizowali problem i u nich liczba przypadków zakażeń oraz zgonów jest znacznie wyższa.

d373ieu

Zobacz też: Kościół podjął działania w związku z koronawirusem. "Za późno i za mało"

Politycy w wywiadach mówią, że niewykluczone jest wprowadzenie kolejnych restrykcji, by zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa. Niektórzy przyznają, że nie docenili zagrożenia. Przypomnijmy, ze pacjent zero jest zdrowy i wyszedł ze szpitala.

Dobre wieści płyną też z Chin. Mija kolejny dzień, od kiedy nie odnotowano tam nowego przypadku.

d373ieu

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d373ieu

Podziel się opinią

Share

d373ieu

d373ieu
Więcej tematów