Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Niefortunne słowa minister. Jadwiga Emilewicz krytykowana

Koronawirus. Polacy bacznie słuchają wystąpień polityków. Dziennikarze zwrócili uwagę na jedno zdanie wypowiedziane przez minister rozwoju Jadwigę Emilewicz. Nie jest ono jednak cytowane w pozytywnym kontekście.

Share
Koronawirus w Polsce. Niefortunne słowa minister. Jadwiga Emilewicz krytykowana
Źródło: East News, Fot: Zbyszek Kaczmarek
d2m8e7n

"Mam nadzieję, że ta sytuacja nauczy nas, że należy się ubezpieczać" - powiedziała na antenie TVN 24 minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, odnosząc się do koronawirusa. Nie umknęło to uwadze dziennikarzy.

Oceniają, że te słowa są nie na miejscu i wspominają wypowiedź Włodzimierza Cimoszewicza. "Trzeba się ubezpieczać, a ta prawda jest ciągle mało powszechna" - mówił w czasie powodzi tysiąclecia.

d2m8e7n

"Niefortunna kalka językowa z Włodzimierza Cimoszewicza. Wtedy wypowiedź Cimoszewicza zakończyła jego premierostwo" - zwraca uwagę Piotr Białczyk, dziennikarz Wirtualnej Polski.

"Inspirację" słowami Cimoszewicza zauważyli też Patryk Michalski z RMF FM i Patryk Słowik z "Dziennika Gazety Prawnej". Drugi z dziennikarzy nazwał wypowiedź Emilewicz "wysoce niefortunną". Głos w sprawie zabrała też była dziennikarka Karolina Hytrek Prosiecka. "Trzeba było się ubezpieczać. Pamiętamy" - napisała.

Zobacz też: Politycy w obliczu koronawirusa. Sondaż IBSP dla programu WP #Newsroom

Koronawirus w Polsce. Ograniczenia

Koronawirus zmienił życie Polaków. Zamknięto placówki oświatowe i kulturalne. Co więcej, biskupi zwolnili wiernych z obowiązku osobistego udziału w niedzielnych mszach świętych. Polacy w większości popierają taką decyzję hierarchów Kościoła katolickiego.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zaznaczyła, że termin wyborów prezydenckich nie jest zagrożony.

d2m8e7n

Koronawirus w Polsce. Relacja tutaj.

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2m8e7n

Podziel się opinią

Share
d2m8e7n
d2m8e7n
Więcej tematów