Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce? Michał Dworczyk: Mateusz Morawiecki uruchomił dodatkowe 100 mln

Szef KPRM przyznał, że środki będą dostępne dla szpitali, aby wcześniej mogły przygotować się na ewentualne przyjście koronawirusa. - Zdrowie pacjentów nie ma barw partyjnych. To może odbić się na ich zdrowiu - odpowiada Małgorzacie Kidawie Błońskiej minister zdrowia Łukasz Szumowski.
Share
Koronawirus w Polsce? Łukasz Szumowski odpowiada Małgorzacie Kidawie-Błońskiej
Koronawirus w Polsce? Łukasz Szumowski odpowiada Małgorzacie Kidawie-BłońskiejŹródło: PAP, Fot: Mateusz Marek
d1bhrgp

Najnowsze doniesienia dotyczące koronawirusa w Polsce podsumowali minister zdrowia Łukasz Szumowski, szef KPRM Michał Dworczyk i sekretarz stanu w MSWiA Paweł Szefernaker. W naszym kraju wciąż nie ma potwierdzonego przypadku zakażenia.

Dworczyk poinformował, że rząd podjął kilka istotnych decyzji. Po pierwsze Mateusz Morawiecki uruchomił dodatkowe 100 mln złotych. Pieniądze mają być dostępne dla szpitali, które będą mogły apelować o uzupełnienie środków dla pacjentów, aby przygotować się na potencjalne przyjście koronawirusa.

d1bhrgp

Szef KPRM przyznał, że rządowy samolot w najbliższym czasie przywiezie 30 tys. testów. - Chcemy zabezpieczyć nasze potrzeby z naddatkiem i wyprzedzeniem - mówi. To będzie pierwszy tura testów, które cały czas są dokupywane. Polska ma podpisaną umowę na stałą dostawę. - Lepiej zainwestować i mieć więcej, niż mieć problem, jak zacznie ich brakować - dodał Dworczyk. Wtórował mu minister zdrowia, który mówił, że nie wiemy ile testów będzie potrzebnych, bo nie wiadomo jak zachowa się wirus.

Zobacz też: Tusk: nie widzę powodu, dla którego Duda miałby nagle stać się mężczyzną

Szumowski zareagował też na wpis Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Kandydatka w wyborach prezydenckich 2020 wezwała rząd do "ujawnienia prawdy o koronawirusie". - Są różne fake newsy. Zadzwoniłem do pani marszałek i wyjaśniłem jej jak wygląda sytuacja. Zdrowie pacjentów nie ma barw partyjnych. Nie warto robić z tego gry politycznej. To może negatywnie odbić się na zdrowiu pacjentów - wyjaśniał.

d1bhrgp

Minister zdrowia dodał, że jeśli koronawirus pojawi się w Polsce, wszyscy zostaną niezwłocznie poinformowani. Żadna z 39 próbek, która była przebadana wczoraj, nie miała wyniku pozytywnego. Dodatkowo premier wydał wojewodom polecenie, aby szpitale zostały wprowadzone w stan wyższej gotowości. Szefernaker ujawnił, że inspektorzy sanitarni mają być od teraz w gotowości 24 h/7.

Przeczytaj: Koronawirus w Polsce? Ministerstwo Zdrowia uruchamia specjalną stronę dotyczącą zagrożenia
Koronawirus w Polsce? Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiada uruchomienie specjalnej infolinii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1bhrgp

Podziel się opinią

Share
d1bhrgp
d1bhrgp
Więcej tematów