Trwa ładowanie...
d3jmjul

Koronawirus w Polsce? Ministerstwo Zdrowia uruchamia specjalną stronę dotyczącą zagrożenia

- Nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa w Polsce - podkreślił w czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Mimo to jego resort uruchomił stronę internetową, na której można znaleźć informacje dotyczące potencjalnego zagrożenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister zdrowia Łukasz Szumowski wypowiedział się na temat koronawirusa
Minister zdrowia Łukasz Szumowski wypowiedział się na temat koronawirusa (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d3jmjul

Minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas konferencji w czwartek powiedział, że w Polsce nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa. Zaznaczył, że z podejrzeniem zakażenia w polskich szpitalach przebywa 47 osób. 55 zostało objętych kwarantanną. 1570 osób poddano nadzorowi epidemiologicznemu.

W związku z zagrożeniem pojawienia się koronawirusa w Polsce uruchomiono stronę internetową gov.pl/koronawirus, na której umieszczono podstawowe informacje dotyczące wirusa.

d3jmjul

- Można powiedzieć, że koronawirusy to wirusy porównywalne, w sensie wywoływanych objawów i skutków, do wirusów grypy - wyjaśniała podczas konferencji prof. Iwona Paradowska-Stankiewicz, która jest konsultantem krajowym w dziedzinie epidemiologii.

Zobacz też: Szefowa kampanii Dudy pod ostrzałem. "Co robiła w nocy z dzieckiem podczas ciszy wyborczej?"

- Jasno należy powiedzieć, że maseczki są jedynie dobrym środkiem - nie ochrony - tylko minimalizacji transmisji wirusa w przypadku osoby, która wykazuje objawy - wyjaśniła.

d3jmjul

I dodała, że "w przypadku osób, które nie wykazują żadnych objawów, maseczka nie powinna być nawet stosowana, bo nie ma takiej potrzeby".

- Sianie paniki przez nieodpowiedzialnych polityków służy tylko temu, by tę panikę budować - podkreślił Szumowski. I dodał, że "to jest kwestia najbliższych dni, kiedy ten wirus się pojawi".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3jmjul

Podziel się opinią

Share

d3jmjul

d3jmjul
Więcej tematów