Trwa ładowanie...
koronawirus

Koronawirus zaatakował kobietę drugi raz. Pierwszy taki przypadek

Koronawirus rozlewa się na kolejne państwa na świecie. Póki co nie udaje się go opanować. Pojawił się nawet pierwszy przypadek ponownego zarażenia. Kobieta, którą uznano za wyleczoną, znów jest chora.

Share
Koronawirus zaatakował kobietę drugi raz. Pierwszy taki przypadek
Źródło: PAP
d38rhv2

Koronawirus to cały czas wielka niewiadoma. Pojawił się pierwszy przypadek osoby, którą wirus zaatakował po raz drugi. To około 40-letnia Japonka, przewodniczka turystyczna.

Jak opisuje "Rzeczpospolita", po raz pierwszy kobieta trafiła do szpitala w styczniu. Wówczas źle się czuła i wykryto u niej wirusa 2019-nCoV. Udało się ją wyleczyć i 1 lutego została wypisana ze szpitala. Teraz okazuje się, że znów jest chora.

Z powodu koronawirusa zmarło już siedmiu Japończyków, z czego czterech było pasażerami statku wycieczkowego Diamond Princess.

d38rhv2

Koronawirus atakuje kolejne kraje

Śmiertelny wirus dotarł już do Europy i atakuje kolejne kraje. Pierwszy chory jest już w Norwegii. - Wynik badania jest słabo dodatni, dlatego uznajemy, że ryzyko rozprzestrzenienia się infekcji od tej osoby jest niewielkie - stwierdziła Line Vold, dyrektor departamentu Agencji Zdrowia Publicznego.

Jak mówił w RMF FM minister zdrowia, wirus trafi także do Polski. Łukasz Szumowsk jest przekonany, że w naszym kraju takie zachorowania będą. - Na pewno będą pacjenci poważnie chorzy. Gdzieś pojawią się ogniska i pacjenci będą trafiali na oddziały zakaźne - stwierdził. Jego zdaniem będziemy teraz mieli rozprzestrzenianie się koronawirusa na terenie Europy, w Polsce też.

Koronawirus. Tragiczny bilans

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2 po raz pierwszy pojawiła się w grudniu i bardzo szybko rozprzestrzenia się po wszystkich kontynentach. Do czwartowegpo poranka potwierdzono śmierć 2801 osoby. Zarażonych koronawirusem jest już ponad 82 tys. osób na całym świecie.

gisanddata.maps
Źródło: gisanddata.maps

Koronawirus. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł śmiertelny wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Zobacz też: Najnowszy sondaż. Triumf Andrzeja Dudy

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d38rhv2

Podziel się opinią

Share
d38rhv2
d38rhv2
Więcej tematów