Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Mateusz Morawiecki: jesteśmy dobrze przygotowani na walkę z koronawirusem

- Sytuacja, w jakiej się znajdujemy daleka jest od normalności, ale w obliczu pandemii terenowa administracja rządowa zdecydowanie staje na wysokości zadania - stwierdził premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zwrócił się także do wojewodów, dziękując im za pracę w walce z koronawirusem.
Share
Koronawirus w Polsce. Mateusz Morawiecki wypowiedział się na temat aktualnej sytuacji związanej z epidemią
Koronawirus w Polsce. Mateusz Morawiecki wypowiedział się na temat aktualnej sytuacji związanej z epidemiąŹródło: ons, Fot: Pawel Kibitlewski
d1mnmm8

W udostępnionym w mediach społecznościowych wpisie, Mateusz Morawiecki zapewnił, że Polska jest odpowiednio przygotowana na dalszą walkę z epidemią COVID-19.

"Przed kolejnym pracowitym tygodniem mogę Państwa zapewnić, że jesteśmy dobrze przygotowani na walkę z koronawirusem" - napisał na Facebooku prezes Rady Ministrów.

Szef rządu podziękował również wszystkim wojewodom, którzy wspierali do tej pory pracowników systemu ochrony zdrowia.

d1mnmm8

Zobacz też: Leczenie koronawirusa. Czy Remdesivir sprawdził się w terapii COVID-19?

"Chciałbym podziękować wojewodom za ich pracę i wspieranie przedstawicieli służby zdrowia wszelkimi dostępnymi środkami" - dodał Morawiecki.

Premier poinformował, że dotychczas Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji we współpracy z wojewodami przygotowało ponad 10 tys. miejsc w 239 obiektach. Są one wykorzystywane jako izolatoria i hotele dla medyków. Polityk podkreślił jednak, "że zajętych jest aktualnie tylko 19 proc. z nich".

d1mnmm8

"Dla osób zakażonych koronawirusem przygotowano natomiast 7557 miejsc w 76 obiektach, a tam obłożenie jest jeszcze mniejsze i wynosi tylko 6 proc. Lekarze i personel medyczny mogą liczyć na 3718 specjalnych miejsc hotelowych. Miejsca jest dużo – wykorzystano dotąd jedynie 13 proc." - napisał polityk.

Podziękowania Mateusza Morawieckiego w stronę wojewodów nadeszły kilka dni po wybuchu skandalu z nakazami pracy w DPS, jakie wydał wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł. O możliwości jego dymisji pisaliśmy w Wirtualnej Polsce.

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1mnmm8

Podziel się opinią

Share
d1mnmm8
d1mnmm8
Więcej tematów