Trwa ładowanie...
d2atram

Koronawirus w Polsce? Małgorzata Kidawa-Błońska wzywa Mateusza Morawieckiego do ujawnienia prawdy

- Wzywam premiera Morawieckiego i rząd do ujawnienia prawdy o przypadkach koronawirusa w Polsce - apeluje startująca w wyborach prezydenckich Małgorzata Kidawa-Błońska, Przypomnijmy, do tej pory Ministerstwo Zdrowia nie potwierdziło żadnego przypadku koronawirusa w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce? Małgorzata Kidawa-Błońska apeluje do premiera.
Koronawirus w Polsce? Małgorzata Kidawa-Błońska apeluje do premiera. (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski)
d2atram

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich, Małgorzata Kidawa-Błońska apeluje do rządu o potwierdzenie przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce.

Koronawirus w Polsce? Małgorzata Kidawa-Błońska apeluje

Posłanka swój apel zamieściła w mediach społecznościowych. - Wzywam premiera Morawieckiego i rząd do ujawnienia prawdy o przypadkach koronawirusa w Polsce - pisze Kidawa-Błońska na Twitterze.

Posłanka dodaje, że "bezpieczeństwo Polek i Polaków jest najważniejsze".

d2atram

Czytaj też: Koronawirus w Polsce niepotwierdzony. Mapa zagrożenia

Zobacz też: Najnowszy sondaż. Triumf Andrzeja Dudy

Koronawirus w Polsce? "Łukasz Szumowski odbył rozmowę z Panią Marszałek"

Na apel Małgorzaty Kidawy-Błońskiej odpowiedział rzecznik rządu Piotr Mueller. Jak napisał na Twitterze, z kandydatką na prezydenta rozmawiał już minister zdrowia Łukasz Szumowski i "poinformował, że w Polsce nie ma potwierdzonego żadnego przypadku koronawirusa".

d2atram

"W razie jego stwierdzenia informacja będzie opublikowana niezwłocznie" - dodał Mueller. Opublikował też zdjęcie, na którym widać ministra Szumowskiego w trakcie rozmowy telefonicznej.

Koronawirus w Polsce? Reakcja Beaty Mazurek

Do apelu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej odniosła również się Beata Mazurek. "Wzywam Kidawę-Błońską do podania KONKRETNEGO przypadku ukrywania koronawirusa przez rząd w Polsce. Sianie histerii, defetyzmu to wyraz skrajnej nieodpowiedzialności" - pisze europosłanka z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

d2atram

W opinii Beaty Mazurek, takie zachowanie to "szczyt ignorancji i desperacji". - Takie postępowanie dyskwalifikuje Panią jako kandydatkę do urzędu RP - podkreśla na Twitterze.

Czytaj także: Tylko w WP. Koronawirus z Chin. Kolejne próbki pobrane od Polaków dały negatywny wynik

Koronawirus w Polsce? Głosy niepokoju

W Polsce coraz częściej pojawiają się informacje o stwierdzonych przypadkach koronawirusa. Niepokój wzbudziła zwłaszcza czwartkowa publikacja "Dziennika Łódzkiego", który opublikował artykuł o potwierdzeniu zarażenia jednej z pacjentek w Łodzi.

d2atram

Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny zaprzeczyli tym informacjom, a artykuł po krótkim czasie został zdjęty ze strony.

Koronawirus w Polsce? Będzie specjalna sesja Sejmu

W poniedziałek o godzinie 10 odbędzie się specjalne posiedzenie sejmu, w sprawie sytuacji związanej z koronawirusem. Poinformowała o tym w czwartek na konferencji marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Taka decyzja zapadła podczas zwołanego wcześniej Konwentu Seniorów.

d2atram

Głos ws. informacji o przypadkach koronawirusa w Polsce zabrał też minister zdrowia Łukasz Szumowski. - Nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa w Polsce - zaznaczył i dodał, że z podejrzeniem zakażenia w polskich szpitalach przebywa 47 osób. 55 zostało objętych kwarantanną. 1570 osób poddano nadzorowi epidemiologicznemu.

Pokaż, że Twój #GłosMaMoc – dołącz do wydarzenia #wyboryWPolsce >>

Czytaj też: Koronawirus. Polacy nie wierzą, że rząd poradzi sobie z wirusem

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d2atram

Podziel się opinią

Share

d2atram

d2atram
Więcej tematów