Trwa ładowanie...
d46pde0

Tylko w WP. Koronawirus z Chin. Kolejne próbki pobrane od Polaków dały negatywny wynik

Polacy mogą odetchnąć z ulgą. Jak ustaliła nieoficjalnie WP 39 próbek, które wpłynęły w czwartek do Państwowego Zakładu Higieny dały wynik negatywny na obecność koronawirusa. W Polsce póki co nie ma ani jednego potwierdzonego przypadku zarażenia COVID-19.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus z Chin. 39 próbek dały w czwartek wynik negatywny na obecność koronawirusa
Koronawirus z Chin. 39 próbek dały w czwartek wynik negatywny na obecność koronawirusa (East News, Fot: Adam Staskiewicz/East News)
d46pde0

Wśród 39 próbek badanych przez PZH znajdowały się także materiały pobrane od pacjentów z Łodzi. Przypomnijmy, że w czwartkowy poranek lokalne media informowały o chorej 25-latce, która miała trafić na oddział chorób zakaźnych łódzkiego szpitala im. Biegańskiego.

Nieoficjalnie informowano, że może to być właśnie pierwszy przypadek COVID-19 w Polsce, jednak tę informację zdementowało ministerstwo zdrowia.

W sumie Państwowy Zakład Higieny przebadał ok. 300 próbek - wszystkie one dały wynik negatywny na obecność koronawriusa.

d46pde0

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Znikające wpisy Andrzeja Dudy. Adam Bielan wyjaśnia

Polskie władze uspokajają obywateli, jednak sam minister zdrowia przyznaje publicznie, że koronawirus dotrze do Polski, Jednocześnie zapewnia, że służby medyczne oraz epidemiologiczne są gotowe na każdą ewentualność.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zwołała na poniedziałek pilne posiedzenie Sejmu ws. koronawriusa. - Będzie 15 minut na wystąpienia klubowe i będą pytania - oznajmiła Elżbieta Witek. Jak podkreśliła, "bardzo jej zależy, by studzić emocje". - Nic złego się nie dzieje w Polsce, nie ma żadnego przypadku zarażenia - dodała polityk PiS.

d46pde0

Koronawirus z Chin. COVID-19 atakuje kolejne regiony

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, po raz pierwszy pojawiła się w mieście Wuhan w prowincji Hubei w Chinach. Od połowy grudnia bardzo szybko się rozprzestrzenia się po wszystkich kontynentach. Do czwartkowego popołudnia potwierdzono śmierć 2810 osób. Zarażonych nim jest już ponad 82 tys. osób na całym globie.

arcgis
Podziel się

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d46pde0

Podziel się opinią

Share

d46pde0

d46pde0
Więcej tematów