Trwa ładowanie...
d2n8ijl

Posiedzenie Sejmu ws. koronawirusa. Jest data

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zwołała Prezydium Sejmu i Konwent Seniorów. Poinformowała, że w poniedziałek o godz. 10 odbędzie się posiedzenie Sejmu w sprawie sytuacji związanej z koronawirusem. - To będzie jedyny punkt - podkreśliła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. W poniedzialek posiedzenie Sejmu
Koronawirus. W poniedzialek posiedzenie Sejmu (East News, Fot: Jakub Kamiński)
d2n8ijl

- Zwołałam Sejm najszybciej jak można - powiedziała marszałek Elżbieta Witek. Ogłosiła, że w poniedziałek o godz. 10 odbędzie się posiedzenie Sejmu w sprawie sytuacji związanej z koronawirusem.

Wcześniej zwołała w tej sprawie Prezydium Sejmu i Konwent Seniorów. Na poniedziałkowym posiedzeniu, jak podkreśliła Witek, będzie jeden punkt. Posłowie będą rozmawiać tylko koronawirusie.

- Będzie 15 minut wystąpienia klubowe i będą pytania - dodała Witek. Jak podkreśliła, "bardzo jej zależy, by studzić emocje". - Nic złego się nie dzieje w Polsce, nie ma żadnego przypadku zarażenia - mówiła.

d2n8ijl

Zobacz też: Zamieszanie wokół Jolanty Turczynowicz-Kieryłło. "PiS może zyskać na atakach na nią"

Dodała, że prezydentowi zależało, by wszyscy usłyszeli dyskusję o koronawirusie. Stąd decyzja o posiedzeniu, a nie zwołaniu Rady Gabinetowej. Przypomnijmy, że to właśnie Andrzej Duda wnioskował o zwołanie posiedzenia.

- Nie było głosów sprzeciwu - zaznaczyła Witek. I zapewniła, że "posłowie dostaną odpowiedź na wszystkie pytania". Na koniec przyznała: - Trudno się spodziewać, by koronawirus nie dotarł do nas. On nie przestrzega granic.

d2n8ijl

Koronawirus nie dotarł do Polski

- Nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa w Polsce - podkreślił w czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zaznaczył, że z podejrzeniem zakażenia w polskich szpitalach przebywa 47 osób. 55 zostało objętych kwarantanną. 1570 osób poddano nadzorowi epidemiologicznemu.

W związku z zagrożeniem pojawienia się koronawirusa w Polsce uruchomiono stronę internetową gov.pl/koronawirus, na której umieszczono podstawowe informacje dotyczące wirusa.

Przeczytaj również: Koronawirus. Senatorowie PiS nie chcieli wysłuchać ministra zdrowia. "Żeby nie nakręcać paniki"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2n8ijl

Podziel się opinią

Share

d2n8ijl

d2n8ijl
Więcej tematów