Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce niepotwierdzony. Mapa zagrożenia

Koronawirus w Polsce wciąż nie został potwierdzony. Wiadomo o kilkudziesięciu chorych izolowanych na oddziałach zakaźnych w szpitalach. Wiele wskazuje na to, że pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce zostanie potwierdzony w którymś z oznaczonych miast.

Koronawirus w Polsce niepotwierdzony. Mapa zagrożeniaŹródło: WP.PL
d3sdhv2
d3sdhv2

Koronawirus w Polsce zostanie potwierdzony w najbliższych dniach - powtarza minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Do czwartku we krwi żadnego z pacjentów, którzy wykazują objawy choroby, nie wykryto śmiertelnego wirusa.

Wiadomo o kilkudziesięciu chorych izolowanych na oddziałach zakaźnych w szpitalach. Wiele wskazuje na to, że pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce zostanie potwierdzony w którymś z miast, gdzie leżą pacjenci z podejrzeniem choroby.

Koronawirus w Polsce niepotwierdzony. Mapa zagrożenia

Wirtualna Polska przygotowała mapę zagrożenia koronawirusem. Jest aktualna na czwartek na godzinę 11:30 i opiera się na potwierdzonych doniesieniach prasowych. Ministerstwo zdrowia nie ujawnia lokalizacji izolowanych pacjentów, ale wiadomo, że jest ich więcej, niż na mapie. - Sytuacja jest dynamiczna. Część przypadków zostaje wykluczona, dochodzą kolejne - tłumaczy rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz w rozmowie z Wirtualną Polską.

Zobacz też: Koronawirus z Chin. Ludzie leżą na ulicach

"Koronawirus w Polsce. Pierwszy potwierdzony przypadek w Łodzi" - donosił przed południem "Dziennik Łódzki". Dziennikarze twierdzili, że informację potwierdzili w dwóch źródłach, ale od razu zdementowało ją ministerstwo zdrowia. Na popołudniowej konferencji szef resortu podkreślał, że wciąż nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa w Polsce.

d3sdhv2

Koronawirus w Polsce. Kilkadziesiąt niepotwierdzonych przypadków

Na oddziałach zakaźnych szpitali w Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie na wyniki badań czeka po trzech pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. W Kielcach, Koninie i Lublinie - po dwie osoby z objawami choroby.

W Mazańcowicach niedaleko Bielska-Białej wójt podjął decyzję o zamknięciu szkoły. Nieoficjalnie wiadomo, że uczy tam kobieta, która wróciła z Włoch z objawami koronawirusa. Decyzję o odwołaniu imprez kulturalnych podjął też burmistrz Rzeszowa.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3sdhv2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sdhv2
Więcej tematów