Trwa ładowanie...
d3891e9

Poszukiwania około 300 osób. Mogły zarazić się koronawirusem na imprezie w Niemczech

Małżeństwo, u którego zdiagnozowano wywołane koronawirusem ostre zapalenie płuc, brało udział w zabawie karnawałowej w Heinsbergu w Niemczech. Zarażeni mogą być także pozostali uczestnicy zabawy - łącznie ok. 300 osób. Władze szukają z nimi kontaktu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Władze Nadrenii Północnej Westfalii w Niemczech próbują skontaktować się z około 300 osobami
Koronawirus. Władze Nadrenii Północnej Westfalii w Niemczech próbują skontaktować się z około 300 osobami (East News, Fot: Beata Zawrzel/REPORTER)
d3891e9

Setki osób brały udział w imprezie karnawałowej w Heinsbergu. Powinny zostać objęte kwarantanną, bo mogły zostać zarażone koronawirusem - donosi RMF FM. Kontaktu z nimi poszukują teraz władze Nadrenii Północnej Westfalii w Niemczech.

Mowa o około 300 osobach. Kwarantanną powinni zostać objęci też ci, z którymi uczestnicy imprezy są w bezpośrednim kontakcie.

Koronawirusem mogły zostać zarażone przez małżeństwo, u którego zdiagnozowano wywołane wirusem ostre zapalenie płuc. Mężczyzna jest w stanie krytycznym.

d3891e9

Zobacz też: Andrzej Duda zostawia konkurentów w tyle. "Środkowy palec nie był jego"

W okręgu Heinsberg testy wykazały obecność koronawirusa u trzech kolejnych osób, wszystkie miały kontakt z zarażoną parą. Zaraził się między innymi 41-letni żołnierz, również uczestnik imprezy. Jest teraz leczony w wojskowej klinice w Koblencji.

d3891e9

Zarażone mogą być dzieci małżeństwa. Zamknięto przedszkole, do którego chodziły. 65 przedszkolaków zostało poddanych testom.

Koronawirus się rozprzestrzenia

Koronawirus dotarł do Europy i pojawił się w kolejnych krajach. Jest już w Gruzji, Grecji, Rumunii, Norwegii i Północnej Macedonii, a także Estonii i Danii.

W Polsce nie potwierdzono żadnego przypadku zarażenia koronawirusem. Rządzący zapewniają, że mają świadomość, że to kwestia czasu i chcą być przygotowani. Ministerstwo zdrowia uruchomiło całodobową infolinię: pod numerem 800 190 590.

Przeczytaj również:
Koronawirus w Koninie? Mężczyzna trafił do szpitala
Koronawirus. Gubernator Lombardii zdecydował się na izolację

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3891e9

Podziel się opinią

Share

d3891e9

d3891e9
Więcej tematów