Trwa ładowanie...
d2tujzm

Koronawirus. Gubernator Lombardii zdecydował się na izolację

Koronawirus. Włochy są trzecim krajem pod względem liczby zarażonych osób. Przewodniczący władz Lombardii, gdzie chorych jest najwięcej, zdecydował się na izolację od otoczenia. Attilio Fontana wyjaśnia powody swojej decyzji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Attilio Fontana wyjaśnia powody decyzji
Attilio Fontana wyjaśnia powody decyzji (Twitter)
d2tujzm

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo. Dramatyczne wiadomości płyną z Włoch, które stały się trzecim krajem na świecie pod względem liczby zarażonych. W wyniku zarażenia koronawirusem nie żyje już 12 osób. Zarażonych jest już ponad 450. Główny Inspektorat Sanitarny odradza Polakom podróżowanie już nie tylko do Chin czy Korei Południowej, ale także do Włoch.

Najwięcej zarażonych jest we włoskiej Lombardii. Wśród nich jest także sześcioro dzieci - na szczęście ich stan dobry, mają tylko łagodne objawy choroby.

W środę wieczorem przewodniczący władz Lombardii Attilio Fontana ogłosił, że poddaje się kwarantannie. Na nagraniu, które opublikował, powiedział, że przed dwa najbliższe tygodnie dobrowolnie będzie przebywał w izolacji. Jest to spowodowane tym, że miał kontakt z osobą, u której wykryto koronawirusa. To współpracownik, który przychodził do sztabu kryzysowego.

d2tujzm

Wyjaśnił, że zostanie w domu z własnej woli i z troski o osoby z jego otoczenia. Podkreślił jednocześnie, że nie ma żadnych objawów choroby. Będzie nosił maskę.

d2tujzm

Koronawirus. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł śmiertelny wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

d2tujzm

Zobacz też: Najnowszy sondaż. Triumf Andrzeja Dudy

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2tujzm

Podziel się opinią

Share

d2tujzm

d2tujzm
Więcej tematów