Trwa ładowanie...

Koronawirus w Koninie? Mężczyzna trafił do szpitala

Kolejny przypadek podejrzenia koronawirusa w Polsce. W Koninie mężczyzna został zabrany do szpitala karetką. Wcześniej był w północnych Włoszech.

Share
Koronawirus w Koninie? Mężczyzna trafił do szpitala
Źródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, Fot: Lara
d8rgxtk

"Koronawirus w Koninie? Ulica Berylowa dziś po 21" - napisała do redakcji Dziejesię internautka Lara.

Koronawirus. Konin: mężczyzna z podejrzeniem

Kobieta dodała też zdjęcia, na których widzimy ratowników medycznych w specjalnych uniformach. Mogą one świadczyć o kontakcie z osobą z podejrzeniem zarażenia koronawirusem z Chin.

Źródło: dziejesie.wp.pl

Informację przekazaną przez internautkę potwierdziła w rozmowie z Wirtualną Polską Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Koninie.

d8rgxtk

Zobacz też: Najnowszy sondaż. Triumf Andrzeja Dudy

Koronawirus. Konin. Mężczyzna był we Włoszech

- Późnym wieczorem otrzymaliśmy zgłoszenie z oddziału zakaźnego w konińskim szpitalu. Trafił tam mężczyzna z podejrzeniem zarażenia się koronawirusem - przekazał Roman Wojskunowicz, zastępca Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Koninie.

Jak dodał, wspomniany mężczyzna był wcześniej w północnych Włoszech. - Wrócił w niedzielę. Miał objawy koronawirusa i zgłosił się na oddział - poinformował Wojskunowicz.

d8rgxtk

Mężczyzna jest obecnie diagnozowany. Został mu pobrany wymaz na obecność koronawirusa. - Z tego co wiem, pacjent jest w dobrym stanie - dodał zastępca szefa Sanepidu w Koninie.

Koronawirus. Śmiertelny bilans

W Polsce coraz więcej osób zgłasza się do szpitali z objawami odpowiadającymi zarażeniu się koronawirusem. W środę rano informowaliśmy o nauczycielce z Mazańcowic, która kilka dni temu wróciła z Włoch. Kobieta z wysoką gorączką trafiła do szpitala w Bielsku-Białej. Po powrocie z urlopu uczyła w szkole. Zajęcia w środę 26 lutego zostały tam zawieszone.

Na świecie zmarło już 2801 osób. Zarażonych jest blisko 82 100 pacjentów. W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł śmiertelny wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d8rgxtk

Podziel się opinią

Share
d8rgxtk
d8rgxtk
Więcej tematów