Trwa ładowanie...
dggl2j3

Koronawirus w Polsce. Jurek Owsiak o pomocy dla polskich szpitali. "Z MON-em nie polecimy. Wszystko odwołano"

Jerzy Owsiak poinformował, że Ministerstwo Obrony Narodowej wycofało się z zapowiedzianej pomocy ws. transportu sprzętu medycznego z Chin dla polskich szpitali. – Z MON-em nie polecimy – napisał na Facebooku prezes fundacji WOŚP, dodając, że zakupione artykuły będą musiały trafić do kraju lotami przewoźników komercyjnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jerzy Owsiak
Jerzy Owsiak (PAP, Fot: Leszek Szymański)
dggl2j3

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy o odwołaniu transportu powiadomił w mediach społecznościowych. – Wszystko było przygotowane, cały pakiet zamówionego towaru miał pojawić się w określonym czasie i miejscu, aż nagle w całą sprawę wmieszali się urzędnicy z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – stwierdził Jerzy Owsiak.

Jak relacjonuje szef WOŚP, władze fundacji do MON zgłosiły się tydzień temu. Ministerstwo szybko odpowiedziało i od razu zapowiedziało, że wylot sprzętu do walki z koronawirusem nastąpi między 7 a 9 kwietnia.

– Wszystko było przygotowane, cały pakiet zamówionego towaru miał pojawić się w określonym czasie i miejscu, aż nagle w całą sprawę wmieszali się urzędnicy z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Postawiono nam zaskakujące wymagania i mówiąc krótko - w minutę osiem cały plan wykorzystania transportu MON legł w gruzach, wszystko odwołano – pisze Owsiak.

dggl2j3

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Jerzy Owsiak nie zdradził, o jakie dokładnie wymagania chodzi. Podkreślił jednak, że zwrócił się już o pomoc do operatorów komercyjnych, w tym do LOT-u. Obecnie WOŚP czeka na otrzymanie wycen zawierających koszty przeprowadzenia ewentualnych lotów.

– Już wiemy, że będziemy chcieli dodatkowo zamówić kilka lotów, ponieważ na pewno dokonamy kolejnych zakupów materiałów ochrony osobistej i sprzętu medycznego – zapowiedział Jerzy Owsiak.

dggl2j3

Działacz społeczny dodał także, że otrzymuje mnóstwo wiadomości od szpitali, które pozbawione są odpowiedniej ilości sprzętu. – Na dzień dzisiejszy najwięcej takich próśb otrzymujemy z oddziałów położniczych, gdzie każdego dnia mają miejsce porody. Niektóre ze szpitali nie mają dosłownie żadnych dostaw materiałów ochronnych – podkreślił szef WOŚP.

Koronawirus w Polsce. Kancelaria Premiera odpowiada Jerzemu Owsiakowi

Szef KPRM Michał Dworczyk na temat wpisu Jerzego Owsiaka wypowiedział się podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. Jak stwierdził, jest nim zaskoczony.

dggl2j3

– Jest to dla mnie o tyle zaskakujące, że w piątek osobiście oddzwaniałem do pracowników pana Jerzego Owsiaka, żeby zapytać się, jakiej pomocy potrzebują w transporcie środków medycznych z Chin, i jakie są ich oczekiwania. Przedstawiłem również warunki, które obowiązują absolutnie wszystkich – stwierdził Dworczyk.

Polityk podkreślał, że warunki dotyczące transportu sprzętu medycznego z Chin przedstawił fundacji WOŚP osobiście. Dodał także, że odpowiedziano mu jedynie, że "fundacja pana Jerzego Owsiaka, zastanowi się".

Zobacz również: Koronawirus. Mapa Polski i Świata

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dggl2j3

Podziel się opinią

Share

dggl2j3

dggl2j3
Więcej tematów