Trwa ładowanie...
d4hmdrd

Koronawirus w Polsce. Jarosław Gowin ujawnia "drugą fazę" walki z SARS-CoV-2

- Rząd ma precyzyjne prognozy i widzimy jaka jest krzywa wzrostu zachorowań. Najbliższe dwa tygodnie to będzie apogeum tej krzywej - stwierdził Jarosław Gowin. Według wicepremiera później liczba zakażeń ma spadać i wtedy wkroczymy w "drugą fazę" walki z pandemią.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin
Koronawirus w Polsce. Wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin (PAP, Fot: PAP/Leszek Szymański)
d4hmdrd

Na czym miałaby ona polegać? Według lidera Porozumienia skupi się ona na "wytypowaniu grup społecznych (seniorzy i osoby szczególnie narażone na głębokie skutki zachorowań na koronawirusa - red.) i poddaniu im kwarantannie". - Reszta musi wziąć na siebie ciężar dalszego funkcjonowania polskiego państwa i polskiej gospodarki - oznajmił Jarosław Gowin.

Według polityka Zjednoczonej Prawicy "jeśli państwo byłoby zamrożone kolejne dwa miesiące, to po tych tym okresie nie byłoby do czego wracać". - Miejsca pracy, które dzisiaj czekają na pracowników, tych którzy pracują zdalnie albo tych, którzy w ogóle nie pracują, po prostu by zniknęły - tłumaczył minister nauki i szkolnictwa wyższego.

d4hmdrd

- Teraz, w najbliższych kilkunastu dniach musimy zrobić wszystko, żeby maksymalnie zdusić tę epidemię, żeby obniżyć tempo wzrostu zachorowań, a potem szybko, chociaż stopniowo, wracać do normalnego funkcjonowania państwa i gospodarki - podsumował w rozmowie z wpolsce.pl. Jarosław Gowin.

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię.

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

d4hmdrd

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: wpolsce.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d4hmdrd

Podziel się opinią

Share

d4hmdrd

d4hmdrd
Więcej tematów