Trwa ładowanie...
d3mt2r4

Koronawirus w Polsce. Donald Tusk do Polaków: obudźcie się, tu chodzi o nasze zdrowie i życie

- Obudźcie się wreszcie - zaapelował na swoim profilu na Twitterze Donald Tusk, po raz kolejny zabierając głos w sprawie epidemii koronawirusa w Polsce. Skierował też pod adresem rządzących poważne oskarżenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Tusk do Polaków: obudźcie się, tu chodzi o nasze zdrowie i życie
Koronawirus w Polsce. Tusk do Polaków: obudźcie się, tu chodzi o nasze zdrowie i życie (PAP, Fot: Artur Reszko)
d3mt2r4

"Kiedy 2 tygodnie temu mówiłem, że ludzie władzy zarabiają na maseczkach i testach, kręciliście z niedowierzaniem głowami. Kiedy tydzień temu mówiłem, że władza ma łatwiejszy i szybszy dostęp do testów, zatykaliście uszy. Obudźcie się wreszcie. Tu chodzi o nasze zdrowie i życie" - napisał na swoim profilu były premier.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. To firma radnego PiS zaopatrzy szpitale w maseczki

Już po raz kolejny Tusk rzuca oskarżenia wobec rządzących. Tym razem mają one najprawdopodobniej związek z doniesieniami mediów, dotyczącymi firmy radnego PiS z Chorzowa, która ma zaopatrzyć szpitale w maseczki ochronne. Kontrakt opiewa na ponad 10 mln złotych. Sam radny przekonuje, że pomaga szpitalom, bo sprzeda trudno dostępny produkt po dobrej cenie.

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 wybuchła w połowie grudnia ubiegłego roku w Wuhan, stolicy prowincji Hubei w środkowych Chinach. Wkrótce rozprzestrzenił się na całe Chiny. Łącznie zakaziło się tam nim ponad 81 tys. osób, zmarło prawie 3,3 tys.

d3mt2r4

Koronawirus w Polsce. Liczba zakażonych rośnie

Wirus przekroczył granice Chin i zaczął rozprzestrzeniać się po całym świecie. Obecnie najwięcej przypadków zakażeń jest w Europie: we Włoszech, gdzie koronawirusem zakaziło się już ponad 51 tys. osób. 35 tys. zakażeń odnotowano w USA, 33 tys. w Hiszpanii, 26 tys. w Niemczech.

Łącznie na całym świecie odnotowano już ponad 355 tys. zakażeń. Zmarło ponad 15 tys. osób.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Radom. Zmarł pacjent zakażony koronawirusem

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce odnotowano 4 marca. Był to mężczyzna z woj. lubuskiego, który wrócił z Niemiec. 20 marca mężczyzna opuścił szpital - po trzech testach, które potwierdziły, że jest już zdrowy.

We wtorek przed południem liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 774 osób. 9 osób zmarło.

d3mt2r4

Podziel się opinią

Share

d3mt2r4

d3mt2r4
Więcej tematów