Trwa ładowanie...
d1x2olw

Koronawirus w Polsce. Arcybiskup prosi księży o pomoc w zakupie respiratorów

O wsparcie dwóch szpitali poprosił w zarządzeniu do podległych mu księży metropolita katowicki, arcybiskup Wiktor Skworc. Hierarcha zaznaczył, że do zbiórki funduszy na zakup respiratorów i sprzętu ochronnego mogą włączyć się też wierni.
Share
Koronawirus w Polsce. Arcybiskup Wiktor Skworc prosi o pomoc w zakupie respiratorów
Koronawirus w Polsce. Arcybiskup Wiktor Skworc prosi o pomoc w zakupie respiratorówŹródło: East News, Fot: Mateusz Grochocki
d1x2olw

"Zgodnie z tradycją - podczas Mszy Krzyżma Świętego - duchowieństwo archidiecezji katowickiej składa ofiary na konkretny cel. W tym roku pragniemy włączyć się w trwającą walkę z epidemią materialnie, poprzez złożenie ofiary na zakup respiratorów bądź środków ochronnych - napisał w specjalnym zarządzeniu arcybiskup Wiktor Skworc.

Metropolita katowicki poprosił o wsparcie dla Jednoimiennego Szpitala Zakaźnego w Tychach (czyli Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach) oraz Szpitala św. Józefa w Mikołowie. Jak podkreślił hierarcha, do akcji dołączyć może każdy wierny.

Wytyczne zawarto w "Zarządzeniu arcybiskupa katowickiego w kwestiach zarządu dobrami doczesnymi w związku ze stanem epidemii". Arcybiskup pisze w nim również o konieczności poszukiwania nowych form posługi przez kapłanów, wskazując m.in. na internet i media społecznościowe. Apeluje też o ograniczenie wydatków parafii - zauważa RMF FM.

d1x2olw

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Adam Bodnar o "kneblowaniu ust" lekarzom

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja

"Serdecznie proszę wszystkich kapłanów archidiecezji (proboszczów, administratorów, katechetów, wikariuszy, rezydentów, pracowników naukowych, emerytów - z wyłączeniem kapłanów chorych i misjonarzy - o złożenie jałmużny postnej w minimalnej wysokości 500 złotych" - głosi komunikat.

d1x2olw

Metropolita zaznaczył, że zbiórka wśród duchownych powinna zakończy się do 9 kwietnia.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa zagrożenia

W związku z epidemią koronawirusa od 1 kwietnia rząd wprowadził następne obostrzenia - w tym ograniczenia w poruszaniu się osób.

d1x2olw

Interaktywna mapa poświęcona pandemii dostępna jest TUTAJ.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d1x2olw

Podziel się opinią

Share
d1x2olw
d1x2olw
Więcej tematów