Trwa ładowanie...

Koronawirus – szczepionka w fazie testów w 3 miesiące. Rosja rozpoczyna badania

Liczba zarażonych koronawirusem niebawem przekroczy 200 tys. Na całym świecie trwają badania, których celem jest opatentowanie szczepionki, która pomoże zatrzymać pandemię. Rosja zapowiada, że istnieje szansa na stworzenie jej w 3 miesiące.

Share
Koronawirus – szczepionka w fazie testów w 3 miesiące. Rosja rozpoczyna badania
Źródło: East News, fot: Michal Dubiel
dkkkgm8

Liczba osób zarażonych koronawirusem na całym świecie cały czas rośnie. W Chinach już kilka dni temu liczba chorych przekroczyła 80 tys. We Włoszech zarażonych jest ponad 31 tys. osób.

Naukowcy na całym świecie prowadzą badania, których celem jest opracowanie szczepionki, a także leku na nowego koronawirusa. W USA rozpoczęto już testy szczepionek na ludziach.

Koronawirus – szczepionka w Rosji w 3 miesiące

Michaił Kirpicznikow – dziekan Wydziału Biologii Uniwersytetu Moskiewskiego uważa, że przy wystarczającym poziomie finansowania szczepionka na koronawirusa może powstać w 3 miesiące. Będzie to jednak prototypowa szczepionka, która nie zostanie od razu wprowadzona do masowej produkcji.

dkkkgm8

Jak będzie działała szczepionka na koronawirusa? Będzie zawierała antygeny wirusa SARS-CoV-2 odpowiedzialnego za chorobę COVID-19. Antygeny (dzięki którym nasz organizm będzie wytwarzał przeciwciała zwalczające koronawirusa) zostanie umieszczony na roślinnym wirusie mozaiki tytoniowej, który dla ludzi jest niegroźny.

Olga Karpova kierownik Wydziału Biologii Wydziału Biologicznego Uniwersytetu Moskiewskiego informuje, że - Cząstki, na powierzchni których umieściliśmy "koronę wirusa", stają się absolutnie podobne do samego patogenu – i dodaje, że - przez ludzkie ciało cząsteczki te będą postrzegane w ten sam sposób, ale jednocześnie przyniosą uzdrowienie, a nie chorobę.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Tak opracowana szczepionka może zawierać białko nowego koronawirusa, ale także każdego innego koronawirusa, dlatego uchroni nas nie tylko przed COVID-19, ale również przed innymi chorobami wywoływanymi przez koronawirusy.

dkkkgm8

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Źródło: iz.ru

dkkkgm8

Podziel się opinią

Share
dkkkgm8
dkkkgm8
Więcej tematów