Trwa ładowanie...
d2r5b4f

Koronawirus. Powtórne zakażenie może być groźniejsze

Najnowsze analizy hiszpańskich naukowców podważają powszechne przekonanie o odporności ozdrowieńców na ponowne zakażenie wirusem SARS-CoV-2.
Share
Koronawirus. Powtórne zakażenie może być groźniejsze
Koronawirus. Powtórne zakażenie może być groźniejszeŹródło: Materiały prasowe, Fot: Łukasiewicz PORT
d2r5b4f

Pracownicy madryckiego szpitala Gregorio Maranon opublikowali wyniki swojego badania w środę. Dotyczyło ono pacjentki, która zachorowała na koronawirusa dwukrotnie - w kwietniu oraz w październiku. Jest ona jednocześnie osobą, która nie należy do żadnej z wymienianych grup podwyższonego ryzyka.

Okazało się, że drugie zakażenie było znacznie poważniejsze dla obserwowanej pacjentki. Kobieta znalazła się w szpitalu pod opieką lekarzy. Badania wykazały, że powtórną infekcję wywołał inny szczep koronawirusa niż ten odpowiedzialny za pierwsze zachorowanie.

Co więcej, wyniki badań hiszpańskich pokrywają się z tymi, które prowadzili Amerykanie. U 25-letniego Amerykanina, który przeszedł ponowne zakażenie koronawirusem, również odnotowano różne szczepy wirusa.

d2r5b4f

Koronawirus. Szczepionka

W środę Wielka Brytania jako pierwszy kraj na świecie dopuściła do użycia opracowaną przez firmy Pfizer i BioNTech szczepionkę przeciw koronawirusowi.

Jak poinformował brytyjski minister zdrowia Matt Hancock, szczepienia mogą się zacząć już wkrótce. Możliwe, że szczepionki będą już wydawane w przyszłym tygodniu.

Jednocześnie firma Pfizer wystąpiła do Europejskiej Agencji Leków o zatwierdzenie jej szczepionki na COVID. Według portalu Politico.eu najpóźniej do 29 grudnia może dojść do nadzwyczajnego spotkania Agencji, by zaakceptować nowy specyfik.

d2r5b4f

Zobacz także: Miller o ministrze Kowalskim. "Ten osobnik chce obrzydzić Polakom UE"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2r5b4f

Podziel się opinią

Share
d2r5b4f
d2r5b4f
Więcej tematów